Evičkaa
12.01.16,13:48
Dobrý deň,potrebujem pomoc :) mám zamestnankyňu ktorá je od roku 2009 v pracovnom pomere na dobu určitú počas MD a RD druhej zamestnankyne. Zamestnankyňa ktorá je na RD si vyžiadala osobitnú starostlivosť do 6 rokov veku dieťaťa. Vieme, že sa zamestnankyňa po skočení RD sa do pracovného pomeru nevráti. Môžeme nejakým spôsobom zmeniť pp prvej zamestnankyne aj keď RD druhej ešte trvá? Ďakujem.
ivka70
12.01.16,12:49
Prva je ta na RD alebo ta zastupujuca? Co chcete zmenit?
Evičkaa
12.01.16,12:52
Prvá zastupuje a je na dobu určitú kým sa tá druhá nevráti. Prvá by chcela zmeniť prac.zmluvu na dobu neurčitú.
ivka70
12.01.16,13:07
Rozhodnutim zamestnavatela mozete urobit dodatok pracovnej zmluvy a zmenit PP zastupujucej pracovnicky na PP bez zastupovania na dobu neurcitu.
Je to jeho pravomoc.
Jedine, co riskuje je, ze ak sa pracovnicka z RD predsa len bude chciet vratit, bude mat 2 ludi na jednom pracovnom mieste a bude jedno rusit a davat odstupne.
Ak je zamestnavatel s tymto rizikom uzrozumeny, kludne moze navrhnut zmenu pracovnej zmluvy.
Evičkaa
12.01.16,13:20
ďakujem pekne. :)
A ešte mám jednu otázku mimo tejto. Keď je niekto zamestnaný na dohodu počas PN školníka, a keď sa školníkovi skončí PN-ka, končí sa aj dohoda zamestnanca ktorý ho zastupoval, a môže s ním zamestnávateľ po skončení dohody, uzatvoriť riadny pracovný pomer? Myslím s tým, ktorý zastupoval.
ivka70
12.01.16,13:23
Zamestnavatel moze cokolvek. Ak ma pre cloveka pracovne miesto, preco by ho nezamestnal, najma ak uz jeho pracu pozna z dohody.
Evičkaa
12.01.16,13:25
ďakujeem :)