TaraNoelle
12.01.16,16:51
Zdravím, v prvom rade uvádzam, že nie som účtovník, vediem daňovú evidenciu, neplatca dph, mám e-shop (riešim to teraz prvý rok - 2015)., predbežne sa pripravujem na daňové priznanie.

1. za určitých podmienok mám poštovné zdarma.
vo vydanej fa v takýchto prípadoch nemám uvedené vôbec nič o poštovnom, t.j. nie je tam uvedené že je zdarma => poštovné, ktoré ja uhradím pri odosielaní balíčku odberateľovi si dúfam môžem dať do daňových nákladov (zaslané zásielky viem zdokladovať cez elektronický podací hárok slovenskej pošty, kde je uvedený odberateľ aj cena aj dátum, taktiež aj potvrdením z pošty o úhrade).

2. ku každej objednávke dávam darček zdarma - toto som si vyňala z daňových výdavkov, ale je to správne ? Nedá sa to tam za nejakých okolností dať ? Darčeky sú cca v hodnote do 0,60-3,30 eur. Darček zdarma nie je uvedený na faktúre.

3. nie je problém z pohľadu dne z príjmu, keď pri niektorých objednávkach som v strate ? t.j. nemám na tom žiadny zisk práve naopak ? (pravdupovediac, robím to popri zamestnaní a živí ma niečo iné, takže toto beriem ako odreagovanie od práce, takže nejako na tom nezarábam)