lena22
12.01.16,16:36
Aký zákon určuje zvýšenie nájomného pre nebytových priestorov? Prenajímateľ môže dať nájom na konkurz, keď nie je vypovedaný nájom? alebo po výpovede môže dať na konkurz, i ke´d naďalej:( mám záujem o nebytové priestory?
Mária27
12.01.16,16:09
Prenajímateľ si zrejme robí prieskum, či by mohol získať vyššie nájomné. Pravdepodobne ty nesúhlasíš so zvýšením nájomného.
Nájom upravuje všeobecne občiansky zákonník a nájom nebytových priestorov upravuje aj zákon 116/1990. Nájomné sa určuje dohodou (teraz už aj u bytov).
Ak máš nájomnú zmluvu na dobu neurčitú, môže ti dať trojmesačnú výpoveď a prenajať priestory výhodnejšie. Ak máš zmluvu na dobu určitú, prenajímateľ by ti počas nej mohol dať výpoved len podľa § 9.
lena22
12.01.16,16:24
áno, mám na dobu neurčitú a troj mesačný výpoveď
lena22
12.01.16,16:28
Ďakujem , pravda, bola by som rada keď by nezvyšovali, ale povedali, keď nesúhlasím zvýšením nájmu, tak vypíšu konkurz na prenajaté priestory, nechápem, majú nato možnosť?
lena22
12.01.16,16:42
Ja si myslím, musia dodržať výpovednú dobu a po ukončení môžu vykonať ďalšie kroky ,bud zvýšenie nájmu,v prípade keď sa nedohodneme, ukončím nájom, až potom by mohli vypísať konkurz na nájom nebytových priestorov,!myslím si to dobre?:confused:
Mária27
12.01.16,17:02
Vypísať si to môžu, aj sa dohodnúť s budúcim nájomcom, ale vo vzťahu k tebe musia dodržať výpovednú lehotu (ak sa nedohodnete inak).
Žiaden zákon im nezakazuje hľadať si vhodnejšieho nájomcu. naopak, keby ho začali hľadať až po skončení výpovede, mali by nejaký ten mesiac priestory neprenajaté, teda žiaden zisk (do fondu platiť musia).
lena22
12.01.16,17:33
Ďakujem Mária za odpoveď´, no uvidíme, aký krok sparí prenajímateľ
misoft
12.01.16,21:16