marions
12.01.16,17:22
Dobrý večer,
chcem sa spýtať, keď sa stal môj klient platcom DPH, aké kroky nasledujú, aby sa elektronicky zaregistroval?
Vytlačím 2x dohodu o elektronickom doručovaní, a pôjde ju zaniesť konateľ firmy na DU osobne. Našla som tlačivo Autorizácia fyzickej osoby daňovým subjektom, ktoré som v minulosti vytláčala zo stránky drsr, ktorú som tlačila s dohodou a poslala po konateľovi na DU. Teraz ho hľadám a neviem nájsť. Zmenilo sa niečo?
Musím ísť aj na DU, alebo len konateľ?
Ďakujem.
Žabinka
12.01.16,16:38
toto si čítala?
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/ziskanie-pristupu-k-aes
klient sa musí najprv zaregistrovať, dostane od du e-mail obsahujúci zadané registračné údaje, a až potom s týmto vytlačeným mailom, občianskym, 2x nepodpísanou dohodou, a prípadným splnomocnením ide na du..
marions
12.01.16,16:53
Áno, čítala, len som myslela, že to je na registráciu pre mňa. Ja som klientom vytlačila 2x dohodu, a tú autorizáciu, že môžem pre nich robiť...ale to už bolo pred 2-ma rokmi. Mám pozakladané len dohody a tie autorizácie....to ma splietlo, oni vlastne platcovia boli a to boli dohody len na elektronické podávanie...pardon.
Ďakujem, tak zaregistrujem firmu, /ale nenašla som formulár pre PO/ vytlačím dohody a pošlem konateľa? Ja tam ísť musím tiež? V tom registračnom formulári je len meno a priezvisko, s.r.o. vypíšem kem?
marions
12.01.16,16:54
v tom registračnom formulári je meno a priezvisko, s.r.o. sa píše kam?
Žabinka
12.01.16,16:57
v tomto nie som celkom zbehlá, asi by bolo najlepšie informovať sa priamo na du.. možno poradí niekto, čo má skúseností..
avalik
12.01.16,17:00
marions, citaj pozorne, co je v tom linku uvedene ... "Registrácia používateľa je proces, pri ktorom sa fyzická osoba stáva používateľom elektronických služieb finančnej správy SR ..." ... je sro fyzicka osoba?
avalik
12.01.16,17:09
Upresni co chces? Na zaklade plnomocenstva dorucovat dokumenty klienta financnej sprave, chces vybavit konatelovi pristup k elektronickym sluzbam - t. j. dorucovanie a prijimanie, alebo chces na seba prijimanie elektr. podani od FS namiesto konatela?
marions
12.01.16,17:14
no nieje, tam som aj ja došla a zastala. A právnická sa nemôže registrovať? Ak FO, tak ktorá? JA som už registrovaná....Veď to dookola čítam, a našla som formulár aj pre právnickú osobu a na konci čítam, že vypíše PO, ktorá nemá pridelené DIČ. Veď ja už behám po tom portáli 2 hodiny a neviem si rady, tak som napísala, či mi niekto neporadí
avalik
12.01.16,17:23
odpovedz na moje otazky vyssie, lebo zo zadania nie je jasne co chces
marions
12.01.16,17:26
Chcem zaregistrovať s.r.o.- neplatcu DPH na elektronické podávanie DP. Aby som ja, ako externá firma mohla za ňu podávať DP
avalik
12.01.16,17:29
A kto bude prijimat elektronicke podania od financnej spravy? Vezmes si to na zpdpovednost ty, alebo to bude na konatelovi?
marions
12.01.16,17:37
Ja budem komunikovať s DU. Na základe splnomocnenia doručovať dokumenty klienta finančnej správe
avalik
12.01.16,18:20
Ak si uz ty registrovana a mas svoje ID, posli konatela, s 2 vytlackami dohody - podpise pred uradnickou, splnomocnenim na teba a s emailom kde je tvoje ID na DU. Ak email nemas, tak si zavolaj na FS ako ho opatovme ziskas.

Samozrejme na portali sa moze zaregistrovat aj konatel a bude mat prehlad o tom co ty posielas, a aj prehlad o spise danovnika. ten tiez potom moze pridavat a odoberat autorizovane osoby.
marions
12.01.16,18:24
Ďakujem, 2 dohody mám vytlačené, email pozriem, alebo zavolám a keď pôjdem s konateľom aj ja tak to je všetko?
marions
12.01.16,18:25
Vlastne moje ID mám myslím vytlačené. Sa mi to zdalo jednoduché len tá autorizácia mi chýba, čo mám s ostatnými
avalik
12.01.16,18:36
A co ine by este malo byt? Ved toto vsetko mas uvedene v linku od Zabinky ... a aj tu na porade to uz bolo vysvetlovane, staci len pouzit vyhladavac.
marions
12.01.16,19:13
snažila som sa, nič som nenašla....ďakujem za usmernenie, pomohlo