ivan206
12.01.16,18:06
Dostal som ponuku na prevzatie/odkúpenie obchodného podielu s.r.o. v ktorej sú dvaja spoločníci a sú zaroveň aj konatelia, obaja by odstúpili a ja by som vstúpil do s.r.o. tiež s ďalším spoločníkom. Obraty spoločnosti sú dostatočné na splatenie pôžičky od banky ktorá by sa brala na financovanie odkúpenia. Moja otázka je ako to celé dať dohromady. Je možné ako prvú vec prevziať spoločnosť a v zápätí požiadať o pôžičku banku na vyplatenie odstupujúcich spoločníkov? Bude to banka akceptovať? Je to vôbec možné? Ďakujem.
Dáša_
12.01.16,18:22
nuž ale obchodné podiely kupujete ako fyzické osoby, prečo by si na to mala brať úver firma? Vy máte zaplatiť, nie firma.
ivan206
12.01.16,18:32
Sú to známi takže sa dá dohodnúť, že oni nám prepíšu podieli a my už ako právnická osoba zoberieme úver na vyplatenie podielov
Dáša_
12.01.16,18:39
ale právnická osoba nemá s vyplatením obchodných podielov nič. to je vaša súkromná vec. peniaze pravnickej osoby sa používajú na čínnosť firmy. a netreba zabudnúť, že platí aj zákon o obmedzení hotovostných platieb
JankaO
12.01.16,18:43
Takisto, ako mne bila nezaplatí u nej kúpené rožky, takisto sro mi nemá čo platiť kúpu môjho obchodného podielu v nej.
ivan206
12.01.16,18:44
a viete mi poradiť ako by sa to dalo zrealizovať? zatiaľ ma nič iné nenapadlo. Hovorím firma by so splatením úveru problém nemala, len to potrebujem nejako vymyslieť.
Dáša_
12.01.16,18:59
zober si úver ako fyzická osoba a zaplať tak
avalik
12.01.16,19:00
Vyplatit obchodny podiel musi nadobudatel obchodneho podielu - a to nie je sro ale ty ako buduci spolocnik. Mozes si vziat uver v banke na seba a splacat ho zo svojich prijmov.
profesional
14.01.16,15:43
Dajte hodnotu firmy oceniť znaleckým posudkom. Následne si vezmete pôžičku ako fyzické osoby a zriadi sa v prospech banky pri prevode podielov záložné právo na ne.
ivan206
22.01.16,20:32
Ďakujem za odpoveď, ale mohli by ste mi to ešte trocha priblížiť ? Do správy. Ešte raz ďakujem.
profesional
24.01.16,08:12
V čom to potrebujete priblížiť. Čo Vám nie je jasné?