mondes
12.01.16,19:25
Dovolila som si zdieľať jednu z noviel zákona o DPH. Konečne aj na nich prišlo.
avalik
12.01.16,21:39
Na koho?
mondes
12.01.16,22:22
Na stavbárov. :)
avalik
12.01.16,22:25
A to sa z toho vytesujes?
mondes
12.01.16,22:45
Tak poznám v okolí zopár stavebných firiem, ktoré vôbec nefakturujú a dávajú si aj dobre zaplatiť za svoje služby. A majú čistý zisk. Alebo aj takých, ktorí si neplnia svoje povinnosti voči dodávateľom. Ale nie žeby som sa z toho nejak vytešovala, ale je načase, aby sa niečo pohlo aj v tomto smere.
AdrianaA
13.01.16,08:31
dovoľujem si oponovať. Účtujem v stavebnej firme a faktúruje sa všetko. Nepotrebujeme aby nás nejaký dobrý slováčisko nabonzoval. Práve takýto "vďačný " ľudia to radi urobia. Toto už bolo aj v ČR, ale zrušili to. Bol v tom veľký chaos. Služby si treba zadeliť podľa štatistiky CPA. A stým bol problém. Pokiaľ je služba jasne špecifikovaná, tak máš jasno, ale pokiaľ nie, tak musíš pátrať. Bola som na školení a lektorka sama priznala, že sa s tým firmy musia popasovať a zaradiť si podľa CPA a pri kontrole oni môžu požiadať o zaradenie štatistický úrad.
Edvin
20.01.16,17:45
presne tak, ja tiež účtujem v stavebnej firme a z toho čo robíme som v pokynoch a príručkách našla len zlomok, tiež idem na školenie a doteraz som dúfala že sa tam aj niečo dozviem, ale podľa toho čo hovoríš asi márne.
Janiela
20.01.16,21:16
mondes, súhlasím s tebou, tých "stavebných firiem" je aj u nás dosť, ale neverím, že sa niečo pohne, inkasuje sa veselo bez faktúr,tam je to márne. Som zvedavá,dokedy tento stav vydrží. Aby s toho nebol chaos.