miska2856
12.01.16,20:00
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť ohľadom podania trestného oznámenia na SZCO od sociálnej poisťovne.
Manželovi prišlo oznámenie, že do 22.1.2016 má zaplatiť dĺžne za neplatenie odvodov cca: 5000€, a v ten istý deň sa dostaviť aj na políciu s dokladom o zaplatení. Toľko peňazí určite do termínu nezoženieme .
Neviete mi náhodou poradiť, či sa tam dá ešte nejako dohodnúť na splátkach, alebo sa to rieši už odsúdením.
Budem Vám vďačná za každú radu, ďakujem.
veronikasad
12.01.16,19:08
Preco nereagoval na vyzvy soc.poistovne skor?
miska2856
12.01.16,19:17
Tak nemyslel si, že to zájde až tak ďaleko. U živnostníkov je to raz tak že má robotu, potom nemá a ja som bola 3 roky na materskej.
Terezia13
12.01.16,19:32
jediná rada - zájsť na sociálnu poisťovňu a skúsiť sa na niečom rozumnom dohodnúť, ale čím skôr
žiaľ, tu sa nemalo predpokladať, ako ďaleko to zájde - sociálna poisťovňa a daňový úrad sú nekompromisné úrady, toto ako živnostník musel vedieť,
misoft
12.01.16,19:47
Nuž moja zlatá.... jeden myslel, myslel, fúrik vymyslel a potom ho tlačil. Tvoj manžel naopak vôbec nemyslel.... a ako SZČO by mal vedieť a tušiť, že odvody sa musia platiť stále, pokiaľ jeho živnosť je činná.
Výsledok sa dostavil.... TO na neho ako dlžníka voči štátu.
Za 10 dní fakt toľko nezoženiete (alebo by pomohla rodina, úver už nedostane - svieti u neho výkričník ako dlžník voči štátu) - takže zajtra ráno pekne nakluše do soc.poc. a MUSÍ sa dohodnúť na splátkovom kalendári. Zároveň uprosiť SP, aby TO stiahla... inak budú problémy - veľké problémy. No a z dokladom (ak sa zadarí) o splátkovom kalednári poklusom na OO PZ a podať vysvetlenie (pretože toto asi budú žiadať) o tom, ako sa dohodol, že dlh uznal a má určený splátkový kalendár na splatenie dlhu.
A nech sa modlí, aby to SP i polícia zožrali.....lebo ak nie, príde obálka s modrým pruhom.......do vlastných rúk.....
Dáša_
12.01.16,19:51
pokiaľ viem, polícia tieto trestné oznámenia zatiaľ odmieta ...
avalik
12.01.16,19:55
Urcite zajst vopred na SP a dohodnut splatkovy kalendar a splacat, lebo aj v pripade, ze policia TO odmietne, nastupi exekutor a to tiez nie je ziadna sranda.

Zaujimave info je aj tu:
Reakcia na list Generálneho riaditeľa Sociálnej poisťovne ohľadne trestného postihu nezaplatenia poistného http://www.pravnelisty.sk/clanky/a421-reakcia-na-list-generalneho-riaditela-socialnej-poistovne-ohladne-trestneho-postihu-nezaplatenia-poistneho
misoft
12.01.16,20:01
No nikdy nevieš..... ak to príde už z prokuratúry - odmietnuť nemôže. Veď preto si ho volajú na koberček..... aby vysvetlil, prečo takto sa oň zaujíma SP....
Dáša_
12.01.16,20:02
skús si prečítať ten list, čo pripla avalik
kn-alka
12.01.16,20:29
ja poznám osobne jedného živnostníka - dostal podmienku na 2 roky a živnostenský úrad mu zrušil živnosť - za neplatenie odvodov.

.... a policajt mal na stole min. 20 takých istých spisov

ale bolo to pred 3-4 rokmi, odvtedy môže byť zmena
misoft
12.01.16,20:57
Dášenka... skús čítať medzi riadkami.... písal som "obálka s modrým pruhom".... to automaticky neznamená, že bude ako trestanec súdený, môže to byť i súdne exekučné konanie, výzva od exekútora....atď, atď..... a takáto obáločka.... nem príjemná farba (a vraj modrá je dobrá :D:D:D)