michal1989
12.01.16,20:34
Ahojte poradáci, vedeli by ste mi poradiť, či je v súčasnosti možne požiadať o súhlas správcu dane so zápisom osoby do OR SR elektronicky? Ak áno aký môžem využiť postup? Ďakujem veľmi pekne :)
avalik
12.01.16,20:33
Je to mozne, pokial si registrovany a autorizovany na stranke financnej spravy.
Ak nie si registrovany a mas ZEP, tak sa mozes registrovat a nemusis sa koli autorizacii dostavit na FS.
Ak ZEP nemas, tak autorizacia osobne na FS.

https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/ziskanie-pristupu-k-aes#OtazkyOdpovede
Consultix
12.01.16,21:45
Dokonca ak za osobu podava ziadost spolocnost, ktora je pkatcom DPH, musi ziadost povinne dorucit elektronicky.
michal1989
19.01.16,11:06
Ďakujem Vám za radu. Registráciu a autorizáciu na stránke FS mám úspešne za sebou. Avšak na portály FS som nenašiel žiaden vhodný formulár cez ktorý by som vedel o tento súhlas požiadať. Keď idem do katalóg formulárov - registrácia - súhlas správcu dane a dám vyhľadať služby, systém ma informuje, že Nenašli sa žiadne elektronické formuláre. Vedeli by ste mi poradiť, cez ktorý formulár je vhodné s FS súhlas správcu dane odkomunikovať? Ďakujem veľmi pekne
michal1989
19.01.16,11:07
Ďakujem Vám za radu. Registráciu a autorizáciu na stránke FS mám úspešne za sebou. Avšak na portály FS som nenašiel žiaden vhodný formulár cez ktorý by som vedel o tento súhlas požiadať. Keď idem do katalóg formulárov - registrácia - súhlas správcu dane a dám vyhľadať služby, systém ma informuje, že Nenašli sa žiadne elektronické formuláre. Vedeli by ste mi poradiť, cez ktorý formulár je vhodné s FS súhlas správcu dane odkomunikovať? Ďakujem veľmi pekne
shmoulinka
06.08.18,20:22
ahojte, tiez som sa nedopatrala, ktory presne formular pouzit... pred tyzdnom som to podala cez jeden vseobecny, ale nik mi neodpisal...