zia1970
13.01.16,09:02
Som SZČO, vykonával som elektroinštalačné práce s dodávkou materiálu pre zákazníka na jeho kontajneri , nie je to stavba, je to jeho výrobok- aj tu platí prenesená daňová povinnosť podľa §68,ods.2,písm.j?
cacka
13.01.16,08:22
Prikladám metodický pokyn k prenosu daňovej povinnosti (sú tam aj príklady) + CPA 2015, kde v sekcii F nájdeš, či tam tvoje práce patria (sekcia F začína kódom 41).
zia1970
13.01.16,10:00
Ďakujem za odpoveď, prečítala som si metodický pokyn a CPA, elektroinštalačné práce sú súčasťou sekcie F, ale stále nerozumiem môjmu prípadu, či mám posudzovať uvedené práce na kontajneri ako špecializované stavebné práce, alebo nie. Možno to zbytočne komplikujem, ale nie som si istá v tomto.
cacka
13.01.16,16:13
Asi treba správne špecifikovať ten kontajner.


Za dostatočne priamo a úzko spojené s nehnuteľnosťou sa považujú služby v prípade, ak sú
a) odvodené od nehnuteľnosti a nehnuteľnosť tvorí podstatný prvok služby, ktorý je hlavný a nevyhnutný pre poskytovanú službu,
b) poskytované alebo zamerané na nehnuteľnosť, pričom ich predmetom je právna alebo fyzická zmena tejto nehnuteľnosti.
V prípade, ak vzťah medzi poskytnutou stavebnou prácou a nehnuteľnosťou nie je dostatočne úzky a priamy, miesto dodania služby stavebných prác sa určí podľa § 15 zákona o DPH, aj v prípade, že predmetná služba patrí do sekcie F klasifikácie CPA.
ErikaS
19.02.16,11:26
skúste sa nájsť v tejto prílohe