kira
03.06.06,15:07
Milí Poraďáci,
neviete mi pomôcť, čo všetko mám uviesť ako predmet činnosti keď chceme postaviť penzion a prevádzkovať ho? (ubytovanie aj reštaurácia) To mi asi poradia na živnostenskom úrade ako sa to presne volá?
Ak to náhodou niekto máte, potrebovala by som to do spoločenskej zmluvy. Dík
JankaO
03.06.06,15:28
Milí Poraďáci,
neviete mi pomôcť, čo všetko mám uviesť ako predmet činnosti keď chceme postaviť penzion a prevádzkovať ho? (ubytovanie aj reštaurácia) To mi asi poradia na živnostenskom úrade ako sa to presne volá?
Ak to náhodou niekto máte, potrebovala by som to do spoločenskej zmluvy. Dík


Podľa toho, či v penzióne plánujete aj stravovanie alebo nie, treba vybrat:

ubytovacie služby inde nezaradené

ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch triedy 3 a 4

predaj na priamu konzumáciu jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariad. s kapacitou do 10 lôžok

ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach


.............
kira
04.06.06,06:47
Ďakujem JankaO, bude to penzion kapacita 60 miest, komplet so stravovaním a dali sme to pripraviť právnikovi a vôbec nám tam nezahrnul hlavnú činnosť

Malo by to mať ****( 4 hviezdičky)
wewe0
04.06.06,07:37
Su inac niekde na internete presne vypisane predmety podnikania a za akych podmienok do tejto kategorie podnik zapada?
kira
04.06.06,09:41
Ak niekto vie kde- poradíte?
zdeník
05.06.06,04:51
Milí Poraďáci,
neviete mi pomôcť, čo všetko mám uviesť ako predmet činnosti keď chceme postaviť penzion a prevádzkovať ho? (ubytovanie aj reštaurácia) To mi asi poradia na živnostenskom úrade ako sa to presne volá?
Ak to náhodou niekto máte, potrebovala by som to do spoločenskej zmluvy. Dík

My tiež prevádzkujeme penzión (cca 50 lôžok). Máme aj reštauráciu, ale sme ju prenajali, takže tie pohostinské sĺužby neposkytujeme, faktúrujeme upratovanie prenajatej reštaurácií, potom máme kaviareň-cukráreň a v spoločenskej zmluve máme v tomto smere nasledovný predmet činnosti:
-ubytovacie služby bez prevádzkovania pohostinských činnosti(vy by ste mali mať s prevádzkovaním pohostinských činnosti)
-organizovanie kurzov, seminárov a školení
-prevádzkovanie zariadení slúžiacich na rekondíciu a regeneráciu(my máme saunu, solárko, fittness)
-poskytovanie dátových služieb-internetová čitáreň
-upratovacie a čistiace práce (lebo máme tú fakturáciu za upratovanie)
-predaj nápojov na priamu konzumáciu
-predaj na priamu konzumáciu zmrzliny, ak sa na jej prípravu použijú priemyselne vyrábané koncentráty a mrazené krémy
-predaj tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov, bezmäsitých jedál a nápojov na priamu konzumáciu
-pranie a žehlenie prádla (máme vlastnú práčovňu-sem-tam poskytneme jej služby pre rôznych zákazníkov)