lenka112233
13.01.16,08:56
Mala by som otazku tykajucu sa vypoctu podpory v nezamestnanosti. Jedna sa o to, ze som po MD a RD a za toto obdobie mi vznikol narok na 34 dni dovolenky. Zamestnavatel uz pre mna nema pracu, tak aky dokument je lepsie podpisat - vypoved alebo dohodu? A su teda 2 moznosti, ako to s dovolenkou poriesit:
a) ze mi ju vsetku preplati alebo
b) ze mi ju da vycerpat.
Navrhli mi preplatenie. Ale viem, ze v kazdom pripade sa to pocita z inych vymeriavacich zakladov a teda tym padom aj vyska podpory vyjde ina. neviete, prosim vas, ktora moznost je "vyhodnejsia"? dakujem za akukolvek radu :)
ivka70
13.01.16,08:03
Zaklad je vzdy rovnaky, podstatne je, na kolko dni sa rozpocitava.
Ak budes dovolenku cerpat, rozpocita sa zakladn a vsetky kalendarne dnim, pocas ktorych budes dovolenku cerpat.
Ak jeden den dovolenky vycerpas a ostatne ti preplatia a ukoncis PP, rozpocita sa ten isty zaklad na ten jeden den. Ale musi tam byt aspon jeden den v zamestnani alebo cerpanie dovolenky, inak sa z toho neplati poistenie v nezamestnanosti (hned po RD len preplatenie).
Automaticky v druhom pripade vyjde podpora vyssia (ak nie je maximalna uz v prvom pripade).
To iste plati pre odstupne, na ktore by si mala mat narok, aj ked podpises ukoncenie PP dohodou z dovodu zruseneho pracovneho miesta.
lenka112233
13.01.16,09:05
takze ta podpora vyjde vyssia v tom pripade, ze mi ju daju celu vycerpat?
neviem, postavili ma pred hotovu vec - ze mi ju preplatia. to mozu takto? to nie je vec dohody? nechcem si robit zbytocne problemy, ale tak rada by som "dobre" obisla, ved im to moze byt jedno, nie? mam to dost natesno, zajtrajsim dnom mi konci RD a prave mam ist podpisat aj tie papiere, tak preto to takto "nahanam" :)