Naďa
30.10.04,17:15
Pracujem s programom MRP JÚ, PÚ, Mzdy. Momentálne mám problém, neviem exportovať mzdy do PÚ. Nech zvolím akúkoľvek cestu, v PÚ sa mi to neobjaví. Zdá sa, že nikdy nezadefinujem tú správnu cestu. Ako to robíte Vy?
lenkak
01.11.04,10:28
V programe Mzdy, vo výstupoch pri Export do PU sú 2 kolonky: Vzorové účty pre export do PU firma- tam si nadefinujem predkontáciu (všetko čo chcem exportovať a to insertom si pridám účtovanie - vyberiem si z ponuky názov a zadám účty, dám OK). Potom idem zas na VýstupyExport do PU a Export vyplním tabuľku a to obdobie, pri spôsobe zaúčtovania dám zaúčtovanie podľa firmy (ja nemám strediská) a do výstupného súboru zadám cestu, kde si chcem uložiť súbor s exportom. Väčšinou program Ti ju sám zadá kde je nainštalovaný program Mzdy: pr. C:\program files\MRP\Mzdy\Export\map_pu07.dbf. - to je názov súboru a číslo 07 v tomto prípade znamená mesiac za ktorý robíš export. Keď napr. exportuješ októbrové mzdy v kľude môžeš prepísať toto číslo na 10.Dám OK. Keď Ti náhodou program nevypíše túto cestu, alebo keď ju chceš zmeniť zadaj tlačítko Prehľadať a takto si nadefinuj svoju cestu kde to chceš mať uložené a až potom daj OK. Potom idem do programu PU do účtovného denníka a v ponuke Funkcie zadám Zaúčtovanie miezd. Keď si vo verzii Windows odškrtneš Windows ( v DOSe tak DOS aj v Dose by to malo takto fungovať), zadám si obdobie a dátum zaúčtovania a pri kolonke Importovať zo súboru keď nemáš napísanú cestu tam kde si si to uložila dáš tlačítko Prechádzať a zvolíš si tú istú cestu kde si si ten súbor uložila. Program Ti zapíše cestu čo si naposledy robila pred týmto exportom. Môj Pr.: C\Program files\MRP\Mzdy\Export a nastavíš sa na názov súboru: map_pu07.dbf. - ten ktorý si si zadávala pri exporte v programe Mzdy. Dám Otvoriť a OK. Už sa mi potom v programe objaví Zaúčtovanie miezd pod názvom: ZM072004. Keď Ti bude niečo nejasné ozvi sa. Ahoj a nech Ti to už funguje. Lenka