Deni
03.06.06,21:27
Zdravím všetkých poraďákov.
Kontrolujem si mesačné a denné uzávierky vytlačené pokladnicou EURO 1000 a stalo sa presne to, o čom som sa dočítala práve na tejto porade, len škoda, že neskoro. Veľa z nich je už úplne vybielených, takže ofotiť už neni čo a to neuplynul ani rok!
Viem, že sa tu už toho popísalo dosť, ale ak sú nejaké nové / potešujúce / informácie v tejto veci, dajte mi o nich prosím vedieť.
Chceli sme pokladnice reklamovať, ale v predajni nám ich nechceli zobrať, že nemajú žiadnu poruchu. Máme asi 5 takýchto pokladníc, zaplatili sme za ne nie malé peniaze a teraz môžeme čakať nie malé pokuty za neviditeľné údaje na uzávierkach a časom možno aj na kotúčikoch. Je to spravodlivé???
To mám teraz rozmotávať všetky kotúčiky a ofocovať všetky uzávierky a storná a čo ja viem čo všetko ešte, kým to nezmizne aj z kotúčikov. To bude treba asi zamestnať ďaľšie pracovné sily!
Treba kúpiť nové pokladnice, ale čo s tými "CERTIFIKOVANÝMI EURO 1000", ktoré máme???
Ak my vyrobíme nepodarok, musíme znášať samozrejme následky my, ale prečo v tomto prípade máme znášať následky za niekoho iného, kto vyrobil nepodarok? A to nehovorím o iných účtenkách, ktoré sme dostali pri nákupe z podobných pokladníc. A samozrejme aj za tie budeme ručiť my.
Ak máte niekto podobný problém, dajme hlavy do kopy a podniknime niečo v tejto veci, veď toto je už toršku priveľa nie. Úradníci sa len tíško prizerajú a tešia sa, koľko na nás zasa navyberajú pokút. To tu už neexistuje žiadna spravodlivosť a žiadny právny systém? No to sme dopadli SLOVENSKO!
Som strašne nabrúsená a mať tu tak poruke niekoho kto zodpovedá za tento bordel v našej republike!!!!!!!!!!!!!
KEJKA
03.06.06,19:53
neviem, možno ani nie je chyba v pokladnici a v systéme. Použili ste zrejme lacné termopásky. Alebo tam iné nejdú?
A denné uzávierky ste si riadne zapisovali do knihy ERP?? tiež mesačné?
Uviedki ste medzisúčty, súčty, údaje na riadok Prenos dát?
Ak je Pokladničná kniha ERP vedená správne, nemali by ste mať prblém, lebo tie údaje GT1 a GT2 a GT3 nepustia. Dá sa to pekne odkontrolovať na čerstvé - nevybielené pásky.
Deni
03.06.06,20:19
neviem, možno ani nie je chyba v pokladnici a v systéme. Použili ste zrejme lacné termopásky. Alebo tam iné nejdú?
A denné uzávierky ste si riadne zapisovali do knihy ERP?? tiež mesačné?
Uviedki ste medzisúčty, súčty, údaje na riadok Prenos dát?
Ak je Pokladničná kniha ERP vedená správne, nemali by ste mať prblém, lebo tie údaje GT1 a GT2 a GT3 nepustia. Dá sa to pekne odkontrolovať na čerstvé - nevybielené pásky.
Samozrejme že iné termopásky tam nejdú. Veď keby nás niekto upozornil na to, že za pol roka na tých páskach nebude nič vidno, tak tie hlúpe pokladne určite nenakúpime. Ale veď oto išlo. Predať čo najviac tých nepodarkov, kým sa na to nepríde. Knihy pokladníc som viedla, mám tam zapísané všetko, ale mám za sebou aj nepríjemnú skúsenosť s DÚ. Minulý rok sme mali kontrolu a keď už nič nenašli v účtovníctve, tak kontrolovali kotúčiky z ERP. Platili sme pokutu za zle čitateľné bločky a to sme mali úplne iné pokladne. Teraz sme kúpili nové a čo sa stane, bočky už nie sú zle čitateľné ale úplne nečitateľné! Takže zasa pokuta? Ale čo sme vlastne porušili? Zdá sa mi to strašne nespravodlivé. Všetci kričia ako pomáhajú podnikateľom, ale zabudli dodať, že do hrobu! Mám z toho takú zlú náladu, že dnes asi nezaspím. Neviem či sa hneď pustiť do prefocovania, či sa ísť poradiť na DÚ, ale čo mi tam poradia, keď im ide tiež len o to, aby človeka mohli čo najviac spokutovať. Možno nie sú všade takí milí daňováci ako tí naši!!! A keď si predstavím koľko výdavkových bločkov mám určite tiež založených v účtovníctve, aj tie musím prefotiť, ale kedy? Skúsim sa odučiť spať, možno sa podarí.
No som proste bezradná.
KEJKA
03.06.06,20:31
hej, nečudujem sa ti. Lahko sa povie, treba použiť kvalitné tlačiarne, kvalitné pásky, ale pamatam si ako to bolo. Rozbehnuté firmy museli naraz investovať do x ERP, nebola to lacná záležitosť, a žiaľ na trh sa dostali aj nepodarky. Určite sa predávali za trojnásobok, kolki na tom zbohatli, ale čo už teraz?
Tu je ťažko radiť, Porada je skor ako bútľavá vŕba. žiadala by som odpustenie pokuty z dôvodu neprimeranej tvrdosti zákona.
Ak máš všetko v poriadku okrem tej čitateľnosti... mali by vyhovieť.
Bojuj...a nezabudni aj spať.
Deni
03.06.06,22:01
hej, nečudujem sa ti. Lahko sa povie, treba použiť kvalitné tlačiarne, kvalitné pásky, ale pamatam si ako to bolo. Rozbehnuté firmy museli naraz investovať do x ERP, nebola to lacná záležitosť, a žiaľ na trh sa dostali aj nepodarky. Určite sa predávali za trojnásobok, kolki na tom zbohatli, ale čo už teraz?
Tu je ťažko radiť, Porada je skor ako bútľavá vŕba. žiadala by som odpustenie pokuty z dôvodu neprimeranej tvrdosti zákona.
Ak máš všetko v poriadku okrem tej čitateľnosti... mali by vyhovieť.
Bojuj...a nezabudni aj spať.
Tú pokutu sme už zaplatili a nepomohli nám ani odvolania. Asi preto, že sme ešte nikdy predtým žiadnu neplatili. Len sa bojím čo bude zasa, keď sa ozve ďaľšia kontrola. Ale už nejdem nad tým lamentovať, už sa to nezmení a musím niečo vymyslieť ako z toho vyviaznuť. Máš pravdu, budem bojovať a teraz už idem spať. Ďakujem, že si sa ozvala a zdieľaš tu so mnou moje náreky, možno aj na to je dobrá táto porada, že človek má pocit, že nie je sám. Prajem dobrú noc.
Deni
05.06.06,17:42
Dnes sme boli kupovať nové pokladnice /prenosné/ a predstavte si, že v predajniach nám nevedeli ponúknuť nič iné, ako pokladne s termopáskami. Vraj už sa vyrábajú iba také. Tak ako mám potom vyriešiť problémy s blednúcimi bločkami? Aj v predajniach dobre vedia o tejto problematike a zastávajú tiež názor, že výrobca musí predsa ručiť za to, že pokladne spľňajú všetky zákonom dané podmienky. Vedia to oni, vedia to úradníci a vieme to aj my. A rozumné riešenie nerpichádza. Potom je tu už len jedno starodávne a múdre: Pomôž si človeče aj Pán Boh ti pomôže!
Neviete niekto o vyhovujúcej prenosnej pokladni?
alušik
06.06.06,06:21
Tiež mám tento problém. Kedysi ma "porážalo" z ihličkovej tlačiarne, no aspoň to niečo vydržalo na záložných páskach. Teraz som sa potešila novým kasám, kde údaje z uzávierky nemusím "lúštiť", no pribudla mi povinnosť naviac - fotiť všetky uzávierky, aby mi to aj po roku bolo čitateľné. Tiež sa desím, čo bude, keď príde kontrola za obdobie, kedy som nefotila... Mám všetky uzávierky riadne vedené v knihe pokladne - myslím obraty, ktoré sa dajú naozaj skontrolovať, a duplicitne aj nahádzané v tabuľke v exceli, ale myslím,že mi to pri kontrole neobstojí, pretože to nie sú pásky a do knihy, či excelu by som mohla nahodiť - tak, aby obraty sedeli, vlastne čokoľvek... Škoda, že ďalšiu silu na fotenie nezamestnávajú a ja to mám stíhať kedy chcem... Každý problém s kontrolou si "zliznem" ja, veď je to vlastne moja chyba, keď niečo nie je tak, ako má byť.:eek: :o
pedantmk
07.06.06,05:58
Treba skúsiť zmeniť dodávateľa papierovej pásky.Niekedy to pomôže,lebo tie už tiež predáva hocikto.

Termotlačiarne sú v súčasnej dobe dosť rozšírené-nízka hlučnosť a pomerne nízke prevádzkové náklady a dlhá životnosť.Čo na tom,že termopapier určite vybledne oveľa skôr ako iné bežné a že tie bločky treba lúštiť pomaly lupou,lebo sú strašne malé,resp.úzke.
Ihličkové tlačiarne rachotili,ale bločky mám ešte z r.1995 a čitateľné.
alušik
07.06.06,06:06
Hovorili sme o tom doma s manželom, tak mi povedal, že dosť často doklady blednú, keď sú nesprávne archivované. Teda konkrétne tieto termopásky. Vraj by mali byť na suchom, ale nie chladnom mieste. Škodí im akákoľvek vlhkosť. Dokonca mi tie doklady vybledli aj po týždni, ak ich čašník v dobrej viere vložil do peňaženky, keď ich nemohol nalepiť do knihy pokladne, pretože som ju ja mala na 2 dni doma...:eek:
Ale manžel sám uznal, že naozaj nevydržia 5 rokov. Takže fotenie to istí... :o
bepo
07.06.06,06:24
To som zvedavý ako budú v predajniach riešiť reklamácie ak tam príde zákaznik s bielym pásikom papiera a tovarom ktorý tam možno zakúpil.Toto som založil ako novú téme http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=27849