nmoncsi7
13.01.16,12:56
Dobrý deň,

Ked v súčastnosti s.r.o. chce zamestnať iba jedného zamestnanca tak môže mesačné výkazy poslať v papierovje forme Sociálnej poisťovňe, alebo aj v prípade jedného zamestnanca musí uzavrieť Dohodu o elektronickej komunikácií zo SP?

čítala som tu (http://www.socpoist.sk/aktuality-zasielanie-registracneho-listu-fo-a-mesacneho-vykazu-poistneho-a-prispevkov-od-1-septembra-2009/48411s24901c) že do 5 zamestnancov nie je povinná elektronická komunikácia: Sociálna poisťovňa určuje zamestnávateľovi, ktorý zamestnáva 5 a viac zamestnancov, s účinnosťou od 1. septembra 2009 zasielať registračný list fyzickej osoby (RLFO) a mesačný výkaz poistného a príspevkov miestne príslušnej pobočke elektronicky prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU).

, ale je to starý článok ( zo 27.05.2009) neviem či to aj teraz platí tak...


Dakujem pekne
Tweety
13.01.16,12:11
Do 5 zamestnancov stačí papierová forma. Opravujem ,našla som, takže musíš elektronicky.
kn-alka
13.01.16,12:29
http://www.socpoist.sk/2077-menu/55359s#Povinnosti

Nikde som sa polopatisticky nedočítala, či musí zamestnávateľ hneď od prvého zamestnanca posielať elektronicky, ale teta na SP mi pri podávaní mesačného výkazu za zamestnávateľa s jedným zamestnancom tvrdila, že sa musí elektronicky.

Takže tiež som na vážkach, lebo ďalší mesiac prebrali mesačný výkaz bez reptania.
kn-alka
13.01.16,12:30
teta v SP mi tvrdila že hned od prvého zamestnanca - nenašla som to však nikde na ich stránkach
nmoncsi7
13.01.16,13:53
Predpis č. 461/2003 Z. z.Zákon o sociálnom poistení § 231 Povinnosti zamestnávateľa (1) Zamestnávateľ je povinný

f) predkladať pobočke
1. výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie za príslušný kalendárny mesiac v lehote splatnosti ním odvádzaného poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie s uvedením dňa, ktorý je určený na výplatu príjmov, ktoré sú vymeriavacím základom zamestnanca, v členení na jednotlivých zamestnancov a na nemocenské poistenie, starobné poistenie a starobné dôchodkové sporenie, invalidné poistenie, úrazové poistenie, garančné poistenie, poistenie v nezamestnanosti a rezervný fond solidarity a predkladať na výzvu organizačnej zložky Sociálnej poisťovne podklady na zistenie správnej sumy poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, s určením fyzickej osoby, ktorá plní povinnosti voči Sociálnej poisťovni,

(2) Povinnosti podľa odseku 1 písm. a) až f), h), j) a m) a n) je zamestnávateľ povinný plniť na tlačivách alebo inou formou, ktorých obsah a spôsob zasielania určí Sociálna poisťovňa.

Zákon som našla, ale to nie že kde je to napísané že ako urči SP obsah a spôsob zasielania výkazov..:):( Alebo našiel už to niketo?

Podľa mna musia to akceptovať do určitých počet zamestnancov (5?) aj v papierovej forme ale to nereklamujú, lebo s tým určite majú viacej roboty akoby sme zaslali eletronicky + možnosť vyskytnutia chýb je vyššie v papierovej forme...
kn-alka
13.01.16,17:23
veď to, že ani ja som nikde nenašla, že sa MUSÍ zasielať výhradne v elektronickej podobe
Andyke
13.01.16,18:04
Mesačné výkazy výlučne elektronicky !!
Povinnosť posielať mesačné výkazy elektronicky už pri zamestnávaní 1 zamestnanca je od 1.12.2011

http://www.socpoist.sk/aktuality-zamestnavatelia----socialna-poistovna-rozsiruje-elektronicke-sluzby/48411s46522c