Edith
03.06.06,21:35
Od marca som si kúpila Alfu. Jedná sa mi o faktúry. Do marca som ich vypisovala ručne, teraz ich chcem tlačiť cez program. Mám pokračovať v číslovaní ,aké som do teraz používala, alebo začať v programe odznova? U niektorých odberateľov tiež neviem dopredu určiť výšku ceny, pretože v zmluve sme stále dohodnutí na percento z tržby- faktúrujem totiž kultúrne programy, na ktoré sa predávajú vstupenky a vopred nie je možné vypočítať, koľko vstupeniek sa predá.Ako postupovať? Vystaviť na mieste ručne vypísanú fa-prípadne predfaktúru s iným číslovaním ako riadne faktúry a potom im poslať fa vytlačenú v programe poštou? Úhrady sú zvyčajne hned na mieste v hotovosti . Alebo si ujednotiť číslovanie pre ručne písané a vytlačené fa? Pozná niekto nejaký trik? Je to vôbec taký problém, alebo si z toho zbytočne robím veľkú hlavu? Veľmi pekne ďakujem.
RenataK
03.06.06,21:05
Od marca som si kúpila Alfu. Jedná sa mi o faktúry. Do marca som ich vypisovala ručne, teraz ich chcem tlačiť cez program. Mám pokračovať v číslovaní ,aké som do teraz používala, alebo začať v programe odznova? Pokračovať U niektorých odberateľov tiež neviem dopredu určiť výšku ceny, pretože v zmluve sme stále dohodnutí na percento z tržby- faktúrujem totiž kultúrne programy, na ktoré sa predávajú vstupenky a vopred nie je možné vypočítať, koľko vstupeniek sa predá.Ako postupovať? Vystaviť na mieste ručne vypísanú fa-prípadne predfaktúru s iným číslovaním ako riadne faktúry a potom im poslať fa vytlačenú v programe poštou? Úhrady sú zvyčajne hned na mieste v hotovosti . Alebo si ujednotiť číslovanie pre ručne písané a vytlačené fa? Pozná niekto nejaký trik? Je to vôbec taký problém, alebo si z toho zbytočne robím veľkú hlavu? Veľmi pekne ďakujem. Tu by som to riešila predfaktúrou (vlastné číslovanie) a následne faktúra
Odpovede červenou, ale určite sa vyjadria aj iní.
va1ke
16.06.06,09:08
Ahojte teraz som mala jeden nepríjemný telefonát. Vystavujem faktúry v Alfe. Môjmu odberteľovi sa nepáči, že mu napíšem najprv prevádzku a až potom sídlo. A ešte chce aby som mu aj do textu fakturujeme Vám.... napísala, že sa to robilo na prevádzke (adresa)....... Musím mu do textu vypisovať prevádzku keď už to má v hlavičke. Veľmi ma obvinil, že neviem ako sa vystavujú faktúry. Normálne sa mi trasú ruky, taká som rozčarovaná aký niektorí vedia byť zdvorilí.
Zita5
16.06.06,09:14
Ahojte teraz som mala jeden nepríjemný telefonát. Vystavujem faktúry v Alfe. Môjmu odberteľovi sa nepáči, že mu napíšem najprv prevádzku a až potom sídlo. A ešte chce aby som mu aj do textu fakturujeme Vám.... napísala, že sa to robilo na prevádzke (adresa)....... Musím mu do textu vypisovať prevádzku keď už to má v hlavičke. Veľmi ma obvinil, že neviem ako sa vystavujú faktúry. Normálne sa mi trasú ruky, taká som rozčarovaná aký niektorí vedia byť zdvorilí.

va1ke .....len sa prosím Ťa ukludni ;) .......prepíš v partneroch, aby mal na fa názov firmy .....sídlo a potom prevádzku .Tak to aj má byť . Bude spokojný a ja Ty .

No, to s tou prevádzkou , pri texte fakturujeme Vám .....to Ti žiaden zákon neustanovuje , to je text o ktorý Ťa slušným spôsobom môže jedine požiadať.
va1ke
16.06.06,09:19
ja ho mám v čiselniku zadaného tak že, do políčka prevádzka som napísala jeho prevádzku a sídlo som napísala do políčok čo sú označené tmavým. no a ked idem vystaviť faktúru tak mi to do faktúry hodí v poradí najprv predzka a až potom sídlo. prevádzka napísaná bledším a sídlo hrubým písmom
Zita5
16.06.06,09:35
Nuž teraz som to skúšala a je to tak .....snáď by bolo vhodné aj zo strany Krosu tieto údaje nejako ešte dotiahnuť .Idem ešte niečo vyskúšať .