nmoncsi7
13.01.16,17:50
Dobrý deň,

Chcela by som opýtať že aké povinnosti má s.r.o. ked zamestnáva iba dvoch zamestnancov na administratívnu prácu? Aj v prípade menších počtu zamestnancov musí zamestnávateľ vypracovať opatrenia v oblasti BOZP, smernicu o BOZP, zabezpečiť vstupné a pravidelné školenia zamestnancov atd.?

To je pomerne velká administratívná zátaž a ked zamestnanci pracujú iba s počítačom (čo ja si myslím že je bezpečná práca) tak povinnosti z BOZP je podľa mňa taká papierovačka...
Ako to robíte Vy ostatný BOZP v praxi ktorí zamestnávate iba zopár zamestnancov na bezpečnejšie (administratívné std.) práce?
willma
13.01.16,22:07
v praxi na to veľa ľudí kašle, ale v zmysle zkona si zamestnávateľ a BOZP sa Ťa týka v plnej svojej kráse. A nie len to, ale v primeranej miere aj OPP, PZS, ohlásenie prevádzky na hygiene. A nemysli si že práca s PC je bezpečná - trpia oči, chrbtica, úraz elektrickým prúdom....
Dav
14.01.16,04:16
K práci s počítačom :
frzanony
14.01.16,12:54
Odpovedať na túto otázku je troška zložitejšie. V prvom rade a to je základ všetkého je, že organizácia ktorá zamestnáva aspoň jedného zamestnanca musí mať bezpečnostného technika, resp. autorizovaného bezpečnostného technika. Podrobnejšie o tom pojednáva § 22 odst. 3, 6, 7 zákona 124/2006 Z.z. a pre tento prípad i zmena k zákonu 118/2015 Z.z. s účinnosťou od 1. Júla 2015. Nájdeš na JASPI. S tým súvisí i zákon 355/2007 Z.z. v znení neskorších predpisov, najmä § 30 a ďalšie zákona a tiež i Nariadenie vlády 276/2006 Z.z. najmä § 1 odsek 2, pím. d/ a § 4 NV. Je vecou bezpečnostného technika, resp. ABT aby posúdil riziká a podmienky z celkového pohľadu nachádzajúce sa v organizácii z hľadiska BOZP, spracoval materiály v súlade s predpismi najmä zákonom 124/2006 Z.z. v platnom znení a zákonom 355/2007 Z.z. v platnom znení. Táto povinnosť už mala byť splnená ak sa nemýlim k 31.12.2014. Treba sa poponáhľať, ak chcete obísť finančný postih