sam3
14.01.16,07:59
mam 2 otazky:
1. varianta - tehotna zamkyna - neoznamila svoj stav pisomne - prosim o potvrdenie ze kym pisomne tuto skutocnot neoznami, tak ju zamtel nepovazuje za tehotnu a v tom pripade mozeme bez udania dovodu ukoncit PP v sk.dobe

2. varianta - tehotna zamkyna oznamila tento stav pisomne, chceme ukoncit jej PP v sk.dobe - podla par. 72 ZP Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné. To znamena ze to musi korespondovat s jednym z vypovednych dovodov???? (nadbatocnost, neuspokojive plnenie prac.disc.a pod.???

Dakujem.
Tweety
14.01.16,08:32
1. Teoreticky môžete skončiť PP bv SD.
2. Prakticky len vo výnimočnom prípade teda tak, ako je to v ZP.
dmc
14.01.16,09:32
Čo si to dovoľuje ..nejaká "zamkyňa"...otehotnieť ?..... Veru - škoda písmenok na ňu.
veronikasad
14.01.16,09:37
Dovod skoncenia prac.pomeru? Je praca, ktoru vykonava, tehotnym zenam zakazana?
Dáša_
14.01.16,09:56
no, má talent na skratky :D. a to sk. spolu so zamkyňou - dumala som, o aku stranku asi ide :)
taiko
14.01.16,09:57
.
1. oznamila teda zamestnankyna svoj stav pri nastupe, ci neoznamila ?
2. aky je dovod na ukoncenie prac. pomeru ?
Tweety
14.01.16,09:57
zamkyňa- môže byť zamestnankyňa na zámku :---
sam3
14.01.16,10:38
netusila som ze toto bude taky problem na pracovno-pravnom portali.... ale ok poucim sa a nabuduce to dam aj s pomlckou
....
sam3
14.01.16,10:44
prezistovala som to, takze neoznamila nijako ani pisomne ani ustne svoj stav. dovod zatial nepoznam, riesi to nas personalista. viem, ze na nejakych linkach pracovat nemoze, ale neviem detaily, ale nebude to praca tehotnym zenam zakazana.
taiko
14.01.16,10:47
nie je to problem, len takto formulovane dotazy nijako nepomahaju ostatnym, lebo sa nedaju v buducnosti dohladat ergo su pre inych nepouzitelne. A to uz problemom je.