sklipo
14.01.16,14:46
na mojom pozemku stoji uz asi 15-20 rokov cierna stavba- garaz. ktorej vlastnik je niekto iny. nema ani stavebne povolenie ani povolenie odomna ze tam garaz moze stat. bola postavena este za socializmu. garaz je postavena asi 50-70cm od plota. otazka znie: keby som garaz odkupil, da sa dodatocne zlegalizovat?
Chobot
14.01.16,14:20
Dá sa, stačí len trochu pogúgliť:

http://www.jakes-project.com/
sklipo
14.01.16,17:39
ok, viem ze sa da legalizovat dodatocne cierna stavba. ale ci mi ju zlegalizuju ked nesplna aktualne podmienky stavebneho zakona. v tomto pripade je to vzdialenost stavby od plotu. teraz je myslim minimum 2 metre. garaz ale stoji necely meter od plotu.
Chobot
14.01.16,18:29
Ak je to samostatná garáž ako doplnková stavba k hlavnej stavbe, tak tam nie sú minimálne vzdialenosti od hranice pozemku. Ja budem stavať pri dome prístrešok pre náradie (záhradný domček) a na stav. úrade mi povedali, že aby som ho osadil od hranice aspoň 20 cm kvôli prípadnej budúcej údržbe. Nikto mi nekázal, aby bol 2 metre od hranice pozemku.

Ale snáď nečakáš, že ti tu niekto záväzne povie, či ti to zlegalizujú alebo nie? To ti povedia jedine na stavebnom úrade.
Miloš Mičega - CIMOM TN
15.01.16,16:18
Ak bola za socializmu, tak má viac ako 26 rokov - to je len na spresnenie.
Najskôr si treba dohodnúť vlastníctvo a s takým sa uchádzať o dodatočné povolenie stavby podľa par. 88a SZ.
Vzdialenosť od hranice pozemku by nemala byť problémom, skôr technický stav a spimenuté vlastníctvo.

Miloš Mičega - CIMOM TN
sklipo
15.01.16,16:19
Dakujem za odpoved. niekto mi povedal ze mi to nezlegalizuju koli tej vzdialenosti. tak som len chcel vediet ci je to pravda. cakal som nejake skusenosti ako tato tvoja. to mi staci. je to len garaz. okolo 20-25m2 na prazdnom pozemku. dom tam mozno bude stat o par rokov. vdaka.