jersseyke
14.01.16,15:39
Ahojte, potrebovala by som poradiť... odo dňa 21.12.2015 do 10.01.2016 bolo volno v práci ( sme stavebná firma , ktorá pracuje mimo sídla spoločnosti takže je jednoduchšie ostať o den dva doma dlhsie ako by sme mali ludí vždy na sviatok posielať domov) takže niečo ako celozávodná dovolenka....ale čo mám robiť so zamestnancom, ktorý nastúpil do práce 04.12.2015, a nemá nárok na dovolenku? Mám mu dať neplatené voľno? Musí mi niečo podpísať? a keď on s tým nesúhlasí, keďže si musi v tom období platit sám odvody?
ivka70
14.01.16,14:43
Ak ste mu medzi sviatkami nepridelovali pracu a poslali ho domov, ide o prekazku v praci na strane zamestnavatela platenu priemernou mzdou.

Na neplatenom volne ste sa mali dohodnut pred sviatkami.
Len tak mu ho zamestnavatel dat nemoze. Ani sa mu necudujem, ze s tym spatne nesuhlasi. Zamestnavatel mu mal pridelovat pracu.
Teraz je uz tak ci tak neskoro nahlasovat neplatene volno od 21.12., lebo na to je 8 dni v SP.

Tento rok od 4.1. do 8.1. uz moze cerpat 4 dni dovolenku, na ktoru mu narok este len vznikne v roku 2016.
jersseyke
14.01.16,15:18
oni sa vraj dohodli na tom, ale ked zamestanec zistil, že si bude musieť platiť sám odvody tak už s tým nesuhlasil...ale bohužial sa pred sviatkami dohodli len ústne...ale ďakujem, jasné dám to ako prekážku v práci s náhrodou mzdy.
ivka70
14.01.16,20:30
este by pripadalo do uvahy nahradne volno, ktore by odpracoval v tomto roku a dni zaplatene ako odpracovane - ak by suhlasil