batorek
14.01.16,17:01
Dobrý deň. Potrebovala by som vedieť, že v takom prípade keď je prenesenie daňovej povinnosti na príjemcu prác tak materiál, ktorý sa nakúpil a použil na určené stavebné práce môže dať dodávateľ do DPH ako odpoč.položku. Niečo mi tu neni jasné keď nedám na fa DPH a materiál odpočítam tak mi tam vznikne nadmerný odpočet????? Príklad fa bez DPH je 5 tis € tam neodvádzam DPH, ale pri nákupe tovaru je DPH napr. 500€ a to si odpočítam tam vznikne nad.odpočet. Lebo firma iný príjem nemá len zo stav.prác. Ale výdaje má rôzne čo sa odpočítaju. Buď to nechápem alebo je to takto dobre????? Batorek
Jarka 1
14.01.16,16:54
Teoreticky sa môže stať, že budeš faktúrovať len platcom DPH, takže vždy prenos daň. povinnosti a z nákupu od platcov DPH vždy nadmerný odpočet.

Oprav si názov otázky- napr. Nákup materiálu a DPH pri prenose daňovej povinnosti.
kubkokubko
14.04.16,08:01
Ano, je to správne veľa firiem z oblasti stavebníctva má teraz nadmerné odpočty, od 1.1..16 aj my to máme presne takto, sem tam samostatne vyfakturujeme nejakú dopravu a likvidáciu odpadu, ale inak fakturujeme stále s PDP a vznikajú nám nadmerné odpočty