JankaPalaticka
14.01.16,17:12
Dobrý den,

pred cca rokom som si objednala telefon z eshopu, obchod žiadal platbu predom, ja hlupa som im zaplatila. Peniaze ani tovar samozrejme nikde tak som podala trestne oznamenie. Páchatela policia vypatrala asi po 2 mesiacoch avšak neviem prečo ale nevzali ho do vazby. Potom ušiel alebo sa niekde skryva neviem ale bojim sa že na cely pripad sa zabudne alebo sa premlčí a potom ten kreten sa zrazu objaví a už svoje peniaze neuvidim a on nebude mat žiadny postih koli premlčacej dobe. Može toto realne nastat? A da sa tomu nejako predíst?

Dakujem pekne za odpoved
karakul
14.01.16,16:19
áno, je možné, že unikne trestu... na SK vymožiteľnosť práva stále pokulháva... čo sa týka vzatia do väzby - na to sú ustanovenia zákona,
JankaPalaticka
14.01.16,16:22
:(
mareko
14.01.16,16:22
Nie je to možné ... je to isté. Nebude nijako postihnutý :(
karakul
14.01.16,16:23
a bol vôbec obvinený? áno, je možné, že unikne trestu... na SK vymožiteľnosť práva stále pokulháva... čo sa týka vzatia do väzby - na to sú ustanovenia zákona, neraz ani za väčšie prehrešky nevzali páchateľa do väzby.
Consultix
14.01.16,21:19
V prvom rade musi ist o skodu minimalne 266 EUR, aby sa to kvalifikovalo ako trestny cin - predpokladajme ale, ze suma splnala tuto poziadavku, kedze sa tym organy zaoberali.
Posielat niekoho za podvod v hodnote ceny telefonu je trocha prehnane - vzhladom na to, ake majetkove trestne ciny sa tu pachaju beztrestne,
Riesenie: Okrem trestneho oznamenia podaj zalobu na vydanie bezdovodneho obohatenia a ziadaj od podnikatela zaplatenu cenu a prislusenstvo (uroky, trovy, naklady pravneho zastupenia).