Mihail3
14.01.16,20:43
Dobry den.
Mam taky problem ze pred 2mesiacmi som kupoval auto pri kupe bolo pocut cudne zvuky z motora ale predavajuci hovoril ze pracuje v servise a ze aj kolegovia mu hovorili ze si to chyby ktore mi povedal a tym padom lahko opravitelne . Problem nastal az teraz ked som pomenil vsetky veci ktore mi vravel ze sposobuju ten zvuk z motora ale zvuk neprestal ale prave ze sa to zhorsovalo . Pred par dnami som siel na odbornu diagnostiku z autom a tam mi povedali ze motor je pred smrtou ze on je z vnutra rozsypany a ze zachvilu sa rozpadne tak vraj na nom nemam jazdit prisiel som domu odstavil auto a teraz momentalne nejazdim nikde aj ked som na nom mal ist do zahranicia ale koli vade morora nemozem . Chcem sa spytat ci v takom pripade mam pravo na ziadanie vratenia neakej ciastky na opravu vozidla alebo ci mam pravo na odstupenie od zmluvy ? Po kontaktovani predavajuceho mi povedal len tolko ze on mi nic nezamlcal a ze nic mi neda ze nijak sa nedohodneme a povedal ze viac zo mnou komunikovat nebude a zlozil telefon. Co mozem robit ?
vlado 33
16.01.16,14:58
Ľudia nebuďte sprostí: keď kupujem ojazdené vozidlo, dám si pred kúpou urobiť komplet diagnostiku+ obhliadku vozidla v servise na vlastné náklady-cena do 50€. Pokiaľ majiteľ vozidla s týmto postupom nesúhlasí, bude tam asi háčik. Pekne pozdravím a hľadám iné vozítko.
Chobot
16.01.16,15:52
Kupoval si staré auto, čo si čakal, že ti vydrží roky? U starého auta je vždy riziko, že sa niečo pokazí. Pôvodný majiteľ ti nemôže garantovať ani pár mesiacov bezporuchovej jazdy a pritom on za chybu nemôže. Jednoducho súčiastky sú opotrebované a môžu sa kedykoľvek pokaziť.

Sám priznávaš, že si počul čudné zvuky z motora a aj tak si ho kúpil Potom môžeme predpokladať, že cena bola tak výhodná, že napriek známej vade si kúpil auto v takom stave, v akom bolo. Tak sa teraz nečuduj, že nie je dokonalé. Mal si si pred kúpou zistiť, čo spôsobuje tie čudné zvuky.

Samozrejme súdiť sa s pôvodným majiteľom môžeš. To ale znamená, že si zaplatiš odborný posudok znalca, auto sa odstaví ako dôkazný materiál a kým sa budete súdiť (rok, dva možno tri), tak zatiaľ totálne zhrdzavie a bude úplne nepojazdné.

Zisti si, čo by stála oprava. Ak bude drahšia, ako kúpa podobného, pojazdného auta, tak si kúp iné auto a toto zošrotuj. Ak bude oprava prijateľná, oprav si ho a jazdi na ňom, kým bude v prijateľnom technickom stave (tzn. kým ti prejde STKčkou).
vlado 33
16.01.16,16:32
Iba tri veci môžu spôsobiť zlú funkčnosť motora: tlaková piesty, krúžky, ventily, vačka. Zistí diagnostika.
Kľuková: opotrebenie vplyvom zadretia ( klepanie motora, nízky tlak oleja). Zistí diagnostika.
Spojková: trhanie počas povoľovania spojky, pri vymáčknutom pedále, (klepanie spôsobuje veľká vôľa axiálneho ložiska kľukovky). Spojka prešmykuje( žiadne zvuky, všetko OK). Nezistí diagnostika, zistí mechanik alebo to zistíš sám.

Čo znamená toto? Pred par dnami som siel na odbornu diagnostiku z autom a tam mi povedali ze motor je pred smrtou ze on je z vnutra rozsypany a ze zachvilu sa rozpadne tak vraj na nom nemam jazdit
To mechanik tak posúdil a ďalšie info ti neposkytol? Čo to ja za mechanik? to ako by som povedal, že porada.sk je pred smrťou.
jelalim
16.01.16,18:15
ako stare je to auto? Kolko stalo?
Chobot
16.01.16,18:44
vlado, dávam ti plný súhlas. Také vyhlásenia sú strrašne populististické a slúžia len na chvastanie sa a očiernenie niekoho iného (bývalého vlastníka, mechanika, čo robil opravu pred ním). Zvnútra rozpadnutý motor neexistuje. Všetko je opraaviteľné.
Mihail3
17.01.16,13:47
Takze majitel bol automechanik alebo aspon pracoval v dielni a ze kolegovia mu povedali ze tie zvuky idu lebo neni pretesneny vanos a ze ten nepravidelny chod sposobuju mrtve lambda sondy po vymemeni vsetkych suciastok co mi predavajuci povedal som nezistil ziadnu zmenu k lepsiemu a na diagnostike mi vyhadzovvalo vynechavanie valcou 1 2 3 4 5 6 este zmeral tlaky a zistil ze motor vynechava z doudu nadmerneho opotrebovania bloku a hlavy motora ze v motore su vole a ze daco zle sa stava pri vrchnej obrati. A taktiez potvrdil ze taky motor nemoze mat take poskodenie za len tak z nicoho nic a mam aj svedka z kupi ktori mi tiez vie potvrdit aky auto malo zvuk a aj tvrdenia predavajuceho taktiez olej ktory mal 100%unikat zo separatora unikal z poskodeneho tesnenia na motore. Pri predaji islo o zavadzajuce informacie zo strany kupujuceho. Mechanik povedal ze treba druhy blok a hlavu a veci poprehadzat a potom mi povedal ze vymena celeho motora vyjde lacnejsie aj tak sa do 1000eur nezmestim.
lujza.j
17.01.16,14:01
"Takze majitel bol automechanik alebo aspon pracoval v dielni a ze kolegovia mu povedali ":D:D
vlado 33
17.01.16,17:17
Teoretický si kúpil mačku vo vreci. Pokiaľ chceš naspäť svoje peniaze, zbaľ všetky dokumenty a hajde k právnikovi. Jedine on ti povie tvoje šance na vrátenie peňazí. Tiež si myslím, že výmena motora je lepší, rýchlejší a finančne menej náročný spôsob spojazdnenia vozidla. Uveď aspoň, čo za starú vraždu si kúpil.
Mihail3
17.01.16,17:26
Bmw e39
Mihail3
17.01.16,17:28
Ten predavajuci bol student ktory praxoval v automechanickej dirlni ako mechanik . Takze si myslim ze dobre vedel co predava a zamerne zavadzal.
lujza.j
17.01.16,17:38
ale bmw je....stará šunka ti zatemnila myseľ....to čo si myslíš teraz je ti už na velké TRT....
Mihail3
17.01.16,17:50
Ale to je jedno co to je ale docital som sa ze pri poruseni zmluvy teda pri zamlcanich vadach mozem ziadat o zlavu z ceny auta paragraf 597 si precitajte ide o to ze nikto mi nezodpovedal na otazku . Potrebujem niekoho kto to riesil uz a ma s tym skusenost . A co viem tak ze premlcana doba pri kupe auta je 3 roky a je to jedno ci to auto je stara sunka alebo nie . Auto stalo neaku cenu s tymi chybami co predavajuci oznamil a keby narovinu povedal ze chyba je v motore a ze bude ho treba menit tak je jasne ze by som ho bud nekupil alebo potom uz by nestalo taku cenu . Je to zamlcanie dolezitych chyb a mam narok ako kupujuci od zmluvy odstupit ale to uz je davno zname mne sa skor jedna o tu zlavu z ceny aspon polku nech da predavajuci na nahradny diel a vymenu . Potrebujem neaky vzor listu alebo radu niekoho co to riesil to je cele ;)
vlado 33
17.01.16,18:01
Nikto z nás nevie akú KP si podpísal. Čo ja viem, na skryté závady máš lehotu 1/2 roka.
Žabinka
17.01.16,18:12
ten §597 si si dobre našiel.. ale vytrhávaš trochu z kontextu.. pretože §597 nadväzuje na § 596:
Ak vec má vady, o ktorých predávajúci vie, je povinný kupujúceho pri dojednávaní kúpnej zmluvy na ne upozorniť.
a čo keď predávajúci o tej chybe nevedel? veď keby vedel, dá to do zmluvy, aby bol krytý..
pri vozidlách, a hlavne starších, je to trošku zložité posúdiť, či sa chyba na vozidle stala kvôli bežnému opotrebovaniu, alebo nie.. bez znaleckého posudku sa ďalej asi nepohneš.. bude to na dlho, ako tu už bolo písané..
Mihail3
17.01.16,18:20
Podla mna ked pracoval v servise o tom vedel a ak o tom neviem tak aspon oznamim kupujucemu ze tecie olej ale neviwm odkial alebo auto ma divny chod motora ale neviem koli comu proste vie zavadu ale nevie co ju sposobuje ale on ako odbornik tvrdil ze olej ide zo separatora - klamstvo , potor ma kus nepravidelny chod to koli lambda sondam -klamstvo , motor ma divny zvuk kvoli tomu ze treba pretesnit vanos tak zle casuje ventile - klamstvo . Je to teda rozdiel a mam svedka z ktorym som to kupoval a dokaze to potvrdit co predavajuci tvrdil , pomenil som veci dal som do neho okolo 800eur a zistim ze cely motor treba menit sak ma tradi slak a urcite to tak nenecham lebo aby si na to chclapci nezvykali .
vlado 33
17.01.16,18:26
Stačí, keď bude v KP zmluve uvedené, kupujúci bol oboznámený s technickým stavom vozidla, čomu zodpovedá počet najazdených km. A si nahratý, presúdiš viac ako je hodnota vozidla. Opotrebenie motora nie je skrytá vada. Oboznámil ťa s touto skutočnosťou? motor klepe opotrebovaním jeho častí, áno. Žiadal si iné technické testy motora pred kúpou? nie. Čo ti kto povedal alebo nie, je nepodstatne, podstatná je KP zmluva.