ninajuraj
14.01.16,23:15
Ahojte, coskoro otvaram svoj 1.eshop, nedavno som si otvorila zivnost, som neplatca DPH a skusim stastie tymto smerom. Kedze som ale uplny laik co sa uctovnictva tyka a tiez povinnosti ohladne podnikania prave v eshope, chcela by som si zaplatit uctovnika. Viem, ze mi staci viest jednoduche uctovnictvo, bojim sa ale toho, ze nieco opomeniem, premeskam, zabudnem, nebudem vediet a budem mat problemy.
Vedeli by ste mi, aj na zaklade vasich skusenosti, poradit ci a ako sa to da zvladnut aj bez uctovnika? Bola by to vyhoda, ak sa to dokazem naucit sama, usetrim nejake peniaze, ale predsa je tam ta neistota, ci robim vsetko tak ako mam...

Vopred velmi pekne dakujem!!!!!
Consultix
14.01.16,22:26
Nehovorim to ako reklamu, ale usetrene peniaze na nakladoch na uctovnika sa mozu lahko "dorovnat" pokutami a sankciami. Aj ked bohuzial medzi uctovnikmi je tiez casto velky kvalitativny rozdiel.
Je fajn, ze pristupujes k tomu zodpovedne a chces mat kludny spanok, preto by bolo asi vhodnejsie najst si overeneho uctovnika, ktory by Ti poskytoval aspon poradenstvo. (Na druhe strane je otazne, ci outsourcing uctovnictva by nebol lacnejsi, ako poradenske sluzby...)
Ako FO mozes viest jednoduche uctovnictvo alebo danovu evidenciu, pripadne si uplatnovat pausalne vydavky. V prvych dvoch pripadoch ale musis mat v podstate rovnaku znalost danoveho a uctovneho prava z dovodu urcenia uplatnitelnosti danovych vydavkov.