jalenka
04.06.06,19:48
Prosím o radu. Vo februári sme kupili softvér mzdy. Ako nastavím, aby mi do vymeriavacieho základu na zdravotné poistenie pripočítalo aj DDP zamestnávateľa? JE to 3 %. Dakujem.
abel
04.06.06,18:11
Ja mám MRP DOS a tam je to cez mzdový číselník - práca so mzd. čís. - pridanie - dôchodkové pripoistenie. Tam už si nadstavíš podľa vlastnej potreby. Neviem či to rovanako pracuje aj v MRP WIN, ale predpokladám že princíp je podobný.
lenkak
04.06.06,18:34
DDP:
Pôjdeš na Číselníky, Mzdový číselník, Práca so mzd. číselníkom, záložka Poistné. Insertom si pridáš novú položku - DOPL. DÔCH.POISTENIE/SPOR., Podtyp položky dáš Doplnkové dôch. poistenie/sporenie, zadáš obdobie odkedy chceš, percentá budú nulové, zaokrúhlenie nahor, min.VZ = 0, max. VZ = 999999.
Pôjdeš na záložku Doplnkové DP, tam si nastavíš peňažnú hodnotu. Ak je príspevok nemenný, tak nastavíš Konštantné poistné zam a pevnú čiastku + sumu. Min. , max. hodnoty vid viššie.
Ešte si zadáš účet, VS platby. OK.
Potom pôjdeš na Pracovný pomer dotyčného zamestnanca, pôjdeš na záložku Poistné, klikneš na Doplnkové dôch. poistenie, dáš pridať, zadáš obdobie, sumu zamestnanca a poistné org.
jalenka
04.06.06,19:16
Lenka ďakujem, to som spravila, ale keď som dala prepočitať poistné, tak mi to stále berie len zo základnej mzdy
lenkak
04.06.06,19:19
Nastavila si si poistné aj v pracovnom pomere zamestnanca, v záložke poistné, DDP?
Viera123
04.06.06,19:22
Prosím o radu. Vo februári sme kupili softvér mzdy. Ako nastavím, aby mi do vymeriavacieho základu na zdravotné poistenie pripočítalo aj DDP zamestnávateľa? JE to 3 %. Dakujem.
Príspevky od zamestnávateľa sa zarátavajú do zdravotného poistenia? Niekto mi dal info, že nie... teda moja mzdová účtovníčka v práci...
lenkak
04.06.06,19:29
OD 9/2OO5.
Viera123
04.06.06,19:33
OD 9/2OO5. No fajn, divím sa, že to nevie... práve tento týždeň som sa jej to pýtala, pretože viem, že to tak bolo.... Ale ona, že nie, že sa nič neodvádza... Asi budem ticho :).
Valika
08.06.06,11:54
Pekný den prajem potrebujem nastaviť v MRP podiely na zisku zamestnancom ako to spraviť ? Platí sa len do ZP a nezdanuje sa. Dakujem.
lenkak
08.06.06,12:46
Mám nápad, vyskúšam, napíšem.
lenkak
08.06.06,13:11
Skús to takto:
Choď na Číselníky/Mzdový číselník/Práca so mzdovým číselníkom, záložka: Príplatky pred zdanením.Mala by si tam mať už jednu položku s názvom doplatok do MM. Pridáš novú položku (insertom), dáš názov napr. podiel na zisku, nastavíš ako Ti pridávam obrázok do prílohy. Nastav si všetky Zdravotné poisťovne čo máš.
Valika
13.06.06,07:54
Lenka ďakujem ešte raz veľmi pekne úspešný den prajem všetkým.
oronka
29.12.06,22:44
prosim vas, v skratke sa len chcem spytat, cite DDP prispevok od zamestnavatela sa pocita do zakladu pre SP, aj zdravotnu????
dakujem!
lenkak
30.12.06,18:41
oronka
31.12.06,14:00
lenkak, dakujem za radu, cize su tam dolezite tie 3%...
vdaka