baculacik
16.01.16,08:40
Zamestnanec mal nastúpiť po novom roku do práce. Dňa 8.1 sa nám podarilo s ním skontaktovať a že v pondelok t.j. 11.1 nastúpi. Avšak nenastúpil a dovolať sa mu už nedá, aj sme po spoločnom známom odkázali, že ak nepríde alebo neuvedie dôvody absencie, budeme musieť pracovný pomer s ním ukončiť. Neprišiel, nezavolal. Za neospravedlnenú absenciu môžem s ním ukončiť pracovný pomer okamžite. Avšak neviem ako mám teraz vykriť dni, ktoré neodpracoval, pretože som ho zo SP neodhlásila (mysleli sme si, že má len nejaké problémy a že nastúpi, nejavil sa nám ako problémový zamestnanec - práve naopak). Má nárok na 4 dni dovolenky, tú by som mu napísala na dni 4,5 a 7,8 - január. A čo ostatné dni? Môžem odhlásiť zo SP aj spätne, keďže sa má odhlasovať zo SP najneskôr 1 deň po skončení PP? A ako je to zo zdravotnou poisťovňou? K akému dátumu mu môžem dať výpoveď? Našla som info, že mu mám výpoveď poslať poštou avšak keď nepreberie list (uložený na pošte môže byť tuším 7 dní) a vráti sa mi naspäť, tak ten deň môžem považovať za dňom skončenia PP. A dovtedy čo? Nedá sa to nejak inak vyriešiť? Ďakujem vopred za pomoc :/
ivka70
16.01.16,10:51
Absenciu mozes hlasit v SP do 8 dni, to od 11.1. stihas.
A potom cakat na dorucenie upozornenia k absencii a opakovanej absencie s okamzitym skoncenim PP.
Ak bude mat absenciu, nikam by som sa s ukoncovanim PP neponahlala.
pri absencii uz za zamestnanca nic neplatite.
baculacik
17.01.16,12:09
Tak super, 8 dní stíham. Už mám upozornenie napísané. Zašlem ho doporučene (podací lístok mi slúži ako doklad o odoslaní resp. prevzatí??) a ak sa list nevráti a zamestnanec nepríde, môžem prípadne PP ukončiť áno? Uvidíme ako sa zachová... Zdravotku som zistila a tam musím odhlásiť najneskôr do konca nasledujúceho mesiaca cez oznámenie zamestnávateľa s kódom 2N...
ivka70
17.01.16,13:57
Dorucenka sluzi ako doklad o prevzati, alebo. vrateny list.
Posli v obalke s dorucenkou. Opakovane upozornenie uz moze ist spolu s okamzitym skoncenim PP.
baculacik
18.01.16,07:41
ďakujem veľmi pekne!
Emik27
23.06.16,06:40
Prosím Vás, môžeme okamžite ukončiť pracovný pomer aj bez upozornení o absencií? Alebo treba najprv zamestnanca upozorniť písomne o absencii.. Ďakujem!