vvaalliinnaa
16.01.16,11:56
Prosím chcela by som sa opýtať, čím sa dajú odstrániť bradavice na krku (kožné výrastky). Chcem sa opýtať na názor prípravku EKO balzam stop vírusovým bradaviciam. Prípravok je dosť drahý a neviem či som si dobre vybrala. Prosím poraďte aj náhradu niečo lacnejšie.
KoxXxo
16.01.16,11:04
Jedine laser.
terezamaria
16.01.16,11:50
Nešpekuluj, choď za dobrou kožnou lekárkou /lekárom/, pozrie to a spraví patričné zákroky. Pokiaľ chceš kúpiť prípravok, ktorý nemáš odskúšaný, je to na zváženie.....ja by som to nerobila. Bradavica asi nebude kožný výrastok, niektoré sa zmrazujú, niektoré pália elektrickým prístrojom, je to individuálne. Držím palce.
Anika61
16.01.16,11:52
Tu pozri.
http://www.harm.sk/?art=aktualdetail.php&clanokid=715&id=37
http://najmama.aktuality.sk/clanok/225522/prec-s-bradavicami-a-inymi-koznymi-vyrastkami/
Ja by som sa radšej zverila do starostlivosti odborníka-lebo treba mať istotu či sa skutočne jedná len o obyčajnú bradavicu.
lujza.j
16.01.16,12:59
predpokladám,že to máš z retiazky?!....dať dole...lebo sa to len roznáša...
http://copomoze.sk/tipy-a-triky/155-odstranenie-koznych-vyrastkov
babka - ježibabka
16.01.16,15:51
Šťava z lastovičníka. Lenže ten teraz v zime nerastie. Skúsiť v lekárni. Osobne vyskúšané.
Anika61
17.01.16,08:51
Ešte som si spomenula na jednu overenú starú ''babskú''radu -stopkatá''bradavica sa tesne pri koreni zaviaže vlasom/môže sa použiť aj tenučká niť/-tým sa vlastne zamedzí prísun krvi do nej-ona uschne a odpadne-odskúšané:-) :-)...ale pre upresnenie-ja som vedela od lekárky,že sa jedná o obyčajnú malú stopkatú bradavičku...preto každý výrastok by mal najprv posúdiť lekár
babka - ježibabka
17.01.16,12:50
Zaväzovalo sa to konským vlasom z chvosta.
korela
17.01.16,18:21
pokiaľ nejde skutočne o materské znamienko, ale iba o tie malé výrastky sťaby na stopke, lekári ich odštikávajú sterilnými nožničkami, nekrváca to
ale je vhodné si uvedomiť, prečo sa vytvárajú najmä v oblasti krku a aj v podpazuší, je to oblasť spojená s hrubým črevom, ak sa v ňom nachádzajú polypy, prejaví sa to na povrchu výrastkami, treba spozornieť pri tomto prejave, nejde iba o kozmetickú záležitosť, zmena stravy, príp. kontrola hrubého čreva, pre istotu.
Estetic
18.01.16,07:41
Pri týchto problémoch je najdôležitejšia diagnostika.Pokiaľ sú to pendulujuce fibromy alebo iné výrastky riešte.Ale vždy majte na pamäti,že ktorýkoľvek utvar na koži môže byť aj melanom.A tam nie je dobrý nápad nič z toho čo bolo poradené.
korela
18.01.16,08:14
Ako laik dokáže zistiť, či ide o bradavicu alebo materské znamienko? Otec mal materské znamienko vo veľkosti obrúčky, nemenilo sa mu, až úplne v závere začalo minimálne krvácať ako po vpichu špendlíkom. Okamžite ho operovali, a vraj ho mal doslova na stopke ako hríbik. A metastázy. Cca 15 cm rez.
Toto by som si netrúfla poradiť po tejto znalosti.
korela
18.01.16,08:17
Súhlasím, diagnostika je dôležitá.
Anika61
18.01.16,12:48
Veď preto aj radím,že ja by som radšej odborníka navštívila....z takými vecami by som určite neexperimentovala pokiaľ nemám istotu o čo sa jedná..