SonikaV
16.01.16,22:34
Dobry vecer,
cez internetovy obchod som nakupila ucebnice a zaplatila ich prevodom vopred na bankovy ucet, ktory dana firma uviedla. V baliku bola k ucebniciam prilozena faktura, na ktorej bolo ale uvedene uplne ine bankove spojenie :(. Kontaktovala som obchod a prisla mi nasledovna odpoved, citujem:

Číslo účtu je správne, naša spoločnosť má niekoľko bankových účtov a jeden z nich slúži len pre prijímanie zálohových platieb. Tento je odlišný od účtu pre platby faktúr. Preto na fakture je uvedené iné číslo bankového účtu spoločne s informáciou, že platba už prekonaná zálohou vopred a teda platbu nemáte vykonávať (teda uvedené číslo účtu pre Vás nie je podstatné). Ak som dobre informovaná, tak číslo bankového účtu nie je údaj, o ktorom sa vedie účtovníctvo, nebude Vám to teda robiť žiadne problémy. Navyše na faktúre uvádzame, že ste platbu vykonali a tovar je zaplatený.

Je to prosim takto v poriadku? Nemusia mi tu fakturu prerobit s cislom uctu, na ktory som ja platbu vykonala?
Dakujem vopred za Vase odpovede.
Consultix
17.01.16,00:06
Samozrejme, je to v poriadku. Cislo uctu nie je povinna nalezitost faktury, a ak ma dodavatel viac uctov tak hadam nebud uctovat vsetky ucty. Argumentacia dodavatela je OK, na jeden ucet prijimaju zalohy, na druhy ucet prijimaju ine platby. A okrem toho mozu mat dalsich X uctov...
Pozri sa napriklad na ucet nemenovaneho ruzoveho operatora. Na FA uvadza (ak sa nemylim) 3 ucty v roznych bankach, na ktorych prijimaju uhrady faktur. Tiez to neznamena, ze fakturu treba uhradit na vsetky tri ucty :)
SonikaV
17.01.16,09:57
Dakujem za odpoved.