Sylviaa
17.01.16,10:09
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či niekto nevie, akú sumu približne obsahuje MD započítaná v praxi.
Som učiteľka, v škole, v ktorej učím pôsobím 4 roky, medzitým sa nám tam vystriedali 3 mzdové pracovníčky a táto najnovšia mi oznámila, že nemám celý ten čas započítanú MD do praxe. Že mi to dá do poriadku.
Oznámila mi to len v sept. tohoto šk. roka.
No od spomenutého septembra mi to "dáva do poriadku", bola som za ňou už niekoľkokrát a vždy ma odbije s tým, že nestíha, že má veľa práce a že na budúci mesiac to už bude.
Je január a zasa nič. Chodím za ňou ako žobrák, ktorý si pýta vlastné peniaze.
Nie som konfliktný typ, nerada by som si tam vytvárala takéto vzťahy,a le začínam už byť nahnevaná. Veď aj my máme veľa roboty a papierovačie, ale snáď finančné záležitosti týkajúce sa výplat zamestnancov by mala pani účtovníčka klásť na prvé miesto...
Ja sa v tom nevyznám a preto by som sa chcela opýtať, koľko asi by to malo byť za mesiac, keď som bola na MD 5 rokov (lebo druhé dieťa sa mi narodilo ešte v trvaní MD s prvým dieťaťom).
Poradili by ste mi ísť s tým za riaditeľom, či čo mám vlastne robiť? Som z toho nešťastná, vyzerám ako žobráčka, aj som jej pre Vianocami spomenula, že by som bola rada, keby od nového roka to bolo v poriadku, že sa stále vyhovára na mesiac..na mesiac...a výsledok nikde.
Hlavne nemám potuchy, o akú sumu sa to s ňou vlastne "naťahujem".
Ďakuejm.
avalik
17.01.16,10:19
V tejto veci komunikuj zásadne so zamestnávateľom, on je kompetentný tvoj problém riešiť.

Čîtaj § 6 Platové stupne a zaraďovanie zamestnancov do platových stupňov .... zákona č. 553/2003 Z. z. Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme

a aj
§ 7 (11) Platová tarifa sa pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi s účinnosťou od 1. januára kalendárneho roka zvyšuje o 1 % za každý celý rok započítanej praxe dosiahnutej k 31. decembru bežného kalendárneho roka až do 16 rokov započítanej praxe. Za každý celý rok započítanej praxe od 17 rokov až do 32 rokov sa platová tarifa zvyšuje o 0,5 %.