Juro88
17.01.16,12:21
Potreboval by som poradiť v tejto veci:20. októbra 2015 som podpísal pracovnú zmluvu na dobu určitú (1 rok) a nastúpil do zamestnania, skúšobná doba je 3 mesiace. To znamená, že skúšobná doba mi skončí o pár dní.Po skúšobnej dobe nechcem pokračovať v tomto zamestnaní. Mám 2 otázky...1) Ako skončiť v tomto prípade pracovný pomer?2) Posledný deň práce v zamestnaní je 19.1. alebo 20.1.?
mzdarka renca
17.01.16,11:24
19.1.2016
§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe


(1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
Juro88
17.01.16,11:28
Ok, a aký je v praxi postup... Aké tlačivo mám vypísať, odovzdať na personálnom atď. Vďaka
ivka70
17.01.16,11:32