uctoeva
05.06.06,05:22
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať . Mám založené dve firmy.Jednu ako fyzická osoba, kde platím odvody na zdravotné a druhá firma ako s.r.o., tu nie som zamestnanec ale ako konateľ. Neplatím odvody. V RZZP mám niekte uviesť, že som konateľ ? Aké tlačivo mám použiť ?
Daduľa
06.06.06,05:58
Podaš tlačivo typu S, a prílohy SA+potvrdenie od zamestnávateľa o zrazených preddavkoch na ZP, a ako konateľ prílohu SB s 0 hodnotami.
alušik
06.06.06,06:08
Vyplníš normálne B ako pri čistej SZČO. Z titulu konateľstva sa už na zdravotnú poisťovňu, myslím, prihlasovať nemusel, keďže už raz bol prihlásený ako SZČO. To, že bol aj konateľ by som asi zapísala do poznámky v odd.X. Nepíšeš však, či za "konateľstvo" poberá aj nejakú odmenu.
Pre Daduľu - nemôže to byť tlačivo S, lebo nedochádza ku súbehu zamestnanca a SZČO.
Katija
06.06.06,06:10
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať . Mám založené dve firmy.Jednu ako fyzická osoba, kde platím odvody na zdravotné a druhá firma ako s.r.o., tu nie som zamestnanec ale ako konateľ. Neplatím odvody. V RZZP mám niekte uviesť, že som konateľ ? Aké tlačivo mám použiť ?V tvojom prípade stačí typ B. Keby si mala ako konateľ príjmy v období 1-8/2005 (ale ty píšeš, že si ich nemala), tak ich prirátaš k základu dane z príjmu podľa par.6 zákona o DP.
Daduľa
06.06.06,08:49
Ano, mate pravdu, ja som si zle prečítala zadanie, že je FO SZČO a ja som si myslela že ako zamestnanec.
Takze este raz PARDON::::