domacnost
05.06.06,06:23
Ahojte, mám faktúru za poskytnuté služby pre zamestnancov. Ide o rekondičný pobyt na ktorom boli poskytnuté nasledovné služby:
- rekondičný pobyt faktúrov.bez dph
- bazén faktúrov.s dph
- klasic.masáž faktúrov.s dph

moja otázka znie , mám nárok na odpočet dph, ked služby boli poskytnuté pre zamestnancov?
sway
05.06.06,06:03
Ahojte, mám faktúru za poskytnuté služby pre zamestnancov. Ide o rekondičný pobyt na ktorom boli poskytnuté nasledovné služby:
- rekondičný pobyt faktúrov.bez dph
- bazén faktúrov.s dph
- klasic.masáž faktúrov.s dph

moja otázka znie , mám nárok na odpočet dph, ked služby boli poskytnuté pre zamestnancov?

môj názor je, že nie, nakoľko sa takéto veci účtujú napr. zo SF, a neboli na druhej strane týchto prijatých plnení uskutočnené plnenia (teda z takýchto plnení nám nevzniká v konečnom dôsledku žiadne produkcia a plnenia uskutočnené);)
domacnost
05.06.06,08:16
Ja si tiež myslím, že nemám nárok na odpočet dph, ale v zákone o dph som nikde nenašla §, ktorý by o tom hovoril. Môžete mi niekto napísať odkaz na §.
Monika1
05.06.06,08:57
V zákone o DPH § 49 ods. 7 sú uvedené prípady, kedy si daňovník nemôže odpočítať DPH. Regeneračné služby pre zamestnancov tam nie sú uvedené, takže odpočítať DPH si podľa mňa môžeš, ale súčasne ti vzniká povinnosť v zmysle § 9 - dodanie služby ods. 3. cit. : bezodplatné dodanie služby na osobnú spotrebu platiteľa alebo jeho zamestnancov alebo na ďalší iný účel ako na podnikanie platiteľa sa považuje za dodanie služby za protihodnotu. Takže ja si myslím, že odpočítať DPH na vstupe si nemusíš, ale môžeš, ale na výstupe rozhodne musíš štátu odviesť. Spomeň si na DPH v prípade stravného poskytovaného zamestnancovi na pracovisku, kde je tiež uplatňované DPH vo vzťahu k zamestnancovi aj keď podľa iných ustanovení zákona o DPH.
domacnost
05.06.06,09:02
V zákone o DPH § 49 ods. 7 sú uvedené prípady, kedy si daňovník nemôže odpočítať DPH. Regeneračné služby pre zamestnancov tam nie sú uvedené, takže odpočítať DPH si podľa mňa môžeš, ale súčasne ti vzniká povinnosť v zmysle § 9 - dodanie služby ods. 3. cit. : bezodplatné dodanie služby na osobnú spotrebu platiteľa alebo jeho zamestnancov alebo na ďalší iný účel ako na podnikanie platiteľa sa považuje za dodanie služby za protihodnotu. Takže ja si myslím, že odpočítať DPH na vstupe si nemusíš, ale môžeš, ale na výstupe rozhodne musíš štátu odviesť. Spomeň si na DPH v prípade stravného poskytovaného zamestnancovi na pracovisku, kde je tiež uplatňované DPH vo vzťahu k zamestnancovi aj keď podľa iných ustanovení zákona o DPH.

Monika1 ďakujem za promtnú odpoved. Ak odpočítam dph, tak ju budem musieť zasa odviesť, čo je v konečnom dôsledku 0,00. Takže neuplatňovať odpočet dph. Neviem či osobná spotreba sa chápe,aj pre zamestnancov. Takže neodpočítavať?
Monika1
05.06.06,09:10
Ja by som rozhodne odpočítala a aj odviedla. Odpočítať nemusíš, ale odviesť áno, takže neodpočítavať by som neodporúčala, pretože sa sama pripravíš o prostriedky.
domacnost
05.06.06,09:17
Ja by som rozhodne odpočítala a aj odviedla. Odpočítať nemusíš, ale odviesť áno, takže neodpočítavať by som neodporúčala, pretože sa sama pripravíš o prostriedky.


tento spôsob čo si napísala mi pripadá, ako samozdanenie. Myslela som,že ak si neodpočítam dph, tak nemám povinnosť ani odviesť. :confused: Odpočet urobím z faktúry, ale odviesť dph na výstupe neviem ako mám urobiť. Soft.mi to neumožňuje a ani neviem akým spôsobom by som z dodáv.faktúry odviedla daň. Ešte som sa s tým nestretla. To mám vystaviť odb.faktúru a tak odviesť dph? Ak áno na koho mám vystaviť faktúru?.Hm, ako to robíte vy ostatní.?
Monika1
05.06.06,09:25
Ja to robím formou interného dokladu /podľa starého zákona o DPH to bol doklad o použití/, kde rozpíšem menný zoznam zamestnancov, hodnotu poskytnutej služby a DPH z poskytnutej hodnoty, podpis zamestnanca. Formou zrážky zo mzdy pri výplate to dostanem od zamestnanca.
domacnost
05.06.06,09:47
Veľmi pekne ďakujem.