liluska1506
17.01.16,17:59
Máme psíka shi-tzu LILI, má 8 rokov. A máme s ňou už dlhšiu dobu problémy, strašne jej páchne koža a aj jej vypadáva. Máme aj šampón, ktorý je v podstate na to aby sa pes mohol kúpať každý druhý deň a aby mu nepoškodil kožu. Kupujeme ho u veterinárky, lenže s tým zápachom z koži nám už nevie nik pomôcť a ešte k tomu jej začala vypadávať srsť a má také lupiny na miestach kde jej tá srsť vypadúva. Prídavam aj fotky, že ako to vyzerá.
ivka70
17.01.16,17:07
a co na to hovori veterinar?
liluska1506
17.01.16,17:12
dála nam neaky gel, ktorým sme jej to natierali tie miesta kde jej srsť vypadala, ale nepomohlo to a už je veterinarka na materskej. a nevieme, že čo ďalej
ivka70
17.01.16,17:14
to je jediny veterinar na svete?
myslis, ze na fore niekto identifikuje problem tvojho psa z fotky lepsie ako skoleny veterinar?
trapite svojho psa len kvoli tomu, ze veterinarka isla na matersku????
kopretinka
17.01.16,17:15
a to budete čakať,kým sa vráti z materskej?
liluska1506
17.01.16,17:22
to nie určite nebudeme čakať , ja som len myslela, že ak má niekto skúsenosti s týmto problémom tak by som uvítala aj nejakú tú "babskú" radu........určite pôjdem aj k inému lekárovi
kopretinka
17.01.16,17:31
babské rady? preboha,veď tu nejde o nádchu....
Terezia13
17.01.16,18:05
vymeniť veterinára, pretože tých problémov u staršieho psíka môže byť veľa a to sa nelieči mastičkami, ale hľadá sa dôvod, skús pozrieť tu
http://www.veterinarna-ambulancia.eu/kozne-choroby-psov/
kopretinka
17.01.16,19:00
zápach a vypadávanie srsti spolu vôbec nemusia súvisieť,zapáchať môže aj od žrádla.....možno nejaké krmivo,nejaký vitamín alebo aj prejav choroby.........môže byť veľa príčin........srsť môže tak isto vypadávať z ix príčin....alergia(zase veľa príčin,možno niečo v žrádle,nejaká chemikália v šampóne....)alebo choroba,nejaký parazit.....
Ak aj niekto z porady mal psa,ktorému vypadávala srsť,prípadne zapáchal,tak nemôžeš svojho psa liečiť rovnako,lebo nevieš,čo je tvojmu psovi....
Celkom urrčite by som ho nekúpala každý druhý deň nejakým chemickým sajrajtom,ktorý mu vôbec nepomáha....možno mu ešte viac škodí.

Terraz to čítam znova,jemu vypadáva koža?? :eek:

Dávno si mala vyhľadať iného veterinára.......
lujza.j
17.01.16,19:08
moj ešte nemal šampon...a ani nebude...iba ak "moj"...
kopretinka
17.01.16,19:30
odkedy mydlím,tiež iba mojim šamponom ho kúpem....ale minulú zimu bol hnusný sajrajtový sneh a pôvodne biely pes bol čierny,mojim šamponom to dole nešlo zmyť,musela som normálnym psím šamponom
lujza.j
17.01.16,19:45
mala som v pláne,že minulý rok na dov.že vyšampúchujem....ale zas nič:D doma podvozok iba čistou vodou....moj kolega si umýva hlavu mojim mydlom....nie šampúchom a že ok:D.....možno mydlom by išiel zmyť...
mzdarka renca
17.01.16,19:58
moja havinka má aj svoj šampon, aj kondicioner, ale nekúpem ju tak často, že každý druhý deň, to by aj ona mala problém s kožou. psík sa nesmie tak často šamponovať :)
Dav
17.01.16,20:04
Len veterinár, a keď bude diagnóza, potom možno aj nejaké "babské" rady, alebo skôr skúsenosti s konkrétnou chorobou. Ja som proti častému kúpaniu psov, aj keď žijú v byte. Umyť podvozok a labky čistou vodou, po každom venčení, to áno, ale kúpanie v šampóne podľa potreby - vyváľa sa v nejakom parféme vonku, príde zablatený až za uši, ináč párkrát do roka. Čo mám skúsenosti s kožnými chorobami, tak 1 z mojich psov mal alergiu na mäso...bol na cestovinách, ryži a zelenine a natierala som mu vypĺznuté miesta podľa rady veterinára ichtiolovou masťou. Ale pes žil na dvore, do bytu to nie je zrovna najlepší nápad.Asi po mesiaci sa vyliečil diétou. Asi by bolo dobré požiadať veterinára o krvný rozbor, či má psík v poriadku obličky, pečeň, krvný obraz atď. 8 rokov je už vek, žiaľ, aj na choroby. Možno by postačila zmena stravy, ale naozaj je ťažko len z popisu stanoviť diagnózu.
Terezia13
17.01.16,20:10
úplne súhlasím, malé plemená psov starnú rýchlejšie, my sme mali bradáča stredného a ku koncu - cca posledný rok sa mu už srsť nenormálne mastnela, mal lupiny, ale nevypadávala a tiež zapáchal viac, ako keď bol mladší
liluska1506
18.01.16,07:00
Terezia 13 a Dav ďakujem už mame dohodnute stretnutie s veterinárkou. A fakt vam veľmi pekne ´dakujem za normálne odpovede, nie ako podniektorí.
kopretinka
18.01.16,18:42
aha,takže ja som to "poniektorí"...............mmch a tie fotky sú kde?