pizzanoel
17.01.16,18:13
Ahojte, vie mi prosím niekto poradi´t či mám dobre vyplnene danove priznanie za motorové vozidlá. Ako účtovna jednotka som mala za rok 2 vozidla písané na ICO, jedno bolo Uzitkove N1 Renault kangoo (2 nápravy, 1,8 tony, rok výroby 2002) a druhe bolo osobné M1 passat 1,6TDI, rok výroby 2012. Prve bolo pouzivane 8 mesiacov duruhé bolo 3 mesiace. Dan na úhradu mi vysla: renault 88,66 eur + passat 36,99 eur teda spolu 125,65 eur. Mám to prosím správne? Na riadok 40 som tiež uviedla sumu 125,65 eur. Neviem čo znamena riadok 13 zniženia alebo zvyšenie ročnej sadzby dane... to v predchadzajucich rokoch nebolo, vie mi prosím niekto poradit co to je ?

Ďakujem.
Žabinka
17.01.16,17:24
a čítala si poučenie? k výpočtu potrebuješ nielen rok výroby, ale celý dátum 1.evidencie vozidla, teda aj mesiac a deň.. to súvisí s riadkom 13 na ktorý sa pýtaš..
otvor si elektronické tlačivo na stránke finančnej správy, a vyplňuj tam.. je to jednoduchšie..
pizzanoel
17.01.16,17:43
hladal som tlacivo aj na www.drsr.sk ale nanasla som, chcela som si nainstalovat aj edane ale je tam stara verzia z roku 2014... tak som to robila vo formstudio 2016... mám to inak správne vypočítane? nevieš mi prosím dať link kde to tlačivo nájdem na stranke fin.spravy?
Žabinka
17.01.16,17:50
www.financnasprava.sk.. vpravo klikni na e-sluzby.. potom vľavo na Verejne dostupné elektronické služby.. Katalóg colných a daňových formulárov.. Katalóg elektronických formulárov.. a nájdi si daň z motorových vozidiel.. klikneš na šípku, aby sa formulár rozbalil..
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-formularov
avalik
17.01.16,17:57
Dopln z akeho dovodu boli vozidla pouzivane len niekolko mesiacov, ci pocas rokanastal vznik a zanik danovej povinnosti.

Ak zadas spravne udaje do elektronickeho formulara, ponukne ti spravny vypocet ... pouzi vyhladavac na porade, vela otazok uz bolo zodpovedanych.

Vpravo na stranke financnasprava.sk - pravy stlpec - danove a colne tlaciva ... mas tam katalogy vzorov tlaciv, pouceni k tlacivam a elektronicke tlaciva ... alebo ked si registrovany na stranke financnej spravy, tak v OIZ su katalogy tlaciv.
pizzanoel
17.01.16,18:34
ok, ďakujem za link. Vyplnila som to teraz na tej stranke, nesvietilo mi na konci nič na oranžovo a dole som stlacila a tuj kontrolu... nakoniec mi to vyslo takto renault 85,34 eur prva evidencia 8.8.2002 a passat 29.59 eur prva evidencia 10.4.2012 teda spolu 114,93 eur,dufam ze je to dobre aj mi to zaskrtlo same tie percenta teda riadok 13...
pizzanoel
17.01.16,18:49
za renault som tam dala zanik a za passat vznik, teda malo by to byt dobre....nie?
avalik
17.01.16,19:29
dovod vzniku a zaniku?
pizzanoel
18.01.16,08:18
dovod vzniku-kupa nového a dovod zaniku -predaj stareho...to tam mam takto uviest? nikde tam nevidim kolonku na uvedenie dovodu... iba dátum vznku a zaniku...