KingDiamond3
17.01.16,21:33
Dobry vecer poradaci.
Chcel by som Vas poziadat o pomoc, kedze v oblasti dani nie som velmi zdatny.
Najprv sa pokusim popisat situaciu. Do 28.Feb.2015 som bol zamestnancom firmy a 1.Mar.2015 som zacal podnikat ako SZCO. 5.Aug.2015 som ukoncil podnikanie a opat som sa zamestnal ako zamestnanec firmy. Od prveho zamestnavatela by som mal co chvilu dostat rocne zuctovanie a sucasny zamestnavatel mi urobi zuctovanie tak tiez. Otazka smeruje k nezdanitelnej casti zakladu dane. Ak som to spravne pochopil nezd. cast zakladu dane si vypocitam tak, ze pouzijem mesacnu NCZD vo vyske 316,94 EUR a vynasobim to poctom mesiacov, ktore som podnikal, alebo sa mylim? Cize v mojom pripade by sa jednalo o sumu 1584,70 EUR?
Dakujem Vam vopred za pomoc.
Prajem prijemny vecer.
veronikasad
17.01.16,20:38
Podávaš DP typu B, do ktorého zahrnieš príjem zo závislej činnosti od oboch zamestnávatelov (každý zamestnávatel ti vystaví potvrdenie o zdanitelnej mzde, nerobí ročné zúčtovanie), aj príjem z podnikania. Uplatníš si ročnú NČZD a príp. daň zrazenú u zamestnávatelov započítaš.

Tvoj postup výpočtu nie je správny, zver spracovanie DP radšej kvalifikovanému účtovníkovi.
KingDiamond3
18.01.16,04:39
Dakujem za vysvetlenie :) Samozrejme danove priznanie zverim uctovnikovi, sam by som si s tym neporadil. Len som chcel pochopit princip vypoctu dane z prijmu. Este otazka ohladom pausalnych vydavkov, tie si uplatnim vo vyske 40% iba na prijem z podnikania. Este raz vdaka a prajem krasny den.
kn-alka
18.01.16,07:10
Príjem z podnikania x 40% - nie však viac ako 2.520€ (420x6 mesiacov podnikania)