Renka
05.06.06,07:58
Ahojte,
stavebné práce na nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v Maďarsku vykonáva maďarská stavebná firma pre odberateľa so sídlom v SR. Sú tieto služby maďarskou stavebnou firmou faktúrované s maďarskou DPH? ďakujem
Milan Benka
05.06.06,06:18
Áno, miestom dodania služby je maďarsko, teda fakturujú správne s maďarskou DPH.
Renka
05.06.06,07:04
ďakujem, čiže slovenský odberateľ sa zaregistruje v Maďarsku pre dph. Následne po ukončení stavby fakturuje všetky služby spojené s touto nehnuteľnosťou maďarskému odberateľovi a z toho mi vyplýva, že by mal vystaviť fa. s maďarským dič a s maďarskou dph, alebo s sk dič a bez dph.
Milan Benka
05.06.06,10:56
Je to nejaké pomotané. Skús napísať svoju otázku ešte raz. Nedáva mi to súvis s pôvodnou otázkou.
Renka
05.06.06,11:43
celé je to takto:
slov.podnikateľ vykonáva pre maďarskú fi. stavebné práce na nehnuteľnosti v Maďarsku. Tento slov.podnikateľ spolupracuje aj so stavebnými firmami, ktoré majú sídlo v Maďarsku. Stavebné firmy fakturujú služby slov.podnikateľovi a ten fakturuje ďalej tieto služby maďarovi. Dúfam, že už je to jasnejšie. :)
Monika1
05.06.06,11:55
Pre slovenskú firmu bude v takom prípade najvýhodnejšie registrovať sa ako platca DPH v Maďarsku a fakturovať potom s DPH a taktiež si uplatňovať dph na vstupe.
rea92
09.06.06,11:57
Prosím, mám podobný problém. Sme stavebná firma so sídlom na Slovensku a ideme vykonávať opravu nehnuteľnosti na Slovensko-Maďarských hraniciach pre maďarskú firmu so sídlom v Budapešti. Ako postupovať pri vystavovaní faktúr? S DPH alebo bez DPH. Môj názor je bez DPH.
Milan Benka
09.06.06,12:50
Tá budova je presne na hraniciach ??? Na územie ktorého štátu patrí ?????
rea92
12.06.06,09:31
Jedná sa o rýbník, ktorý je na hraniciach so stavbou budovy na maďarskej strane, ale prevažná časť patrí do Maďarska.
Milan Benka
12.06.06,09:37
Podľa §15/2 miesto dodania Maďarsko, nie je predmetom dane na Slovensku.
rea92
13.06.06,05:43
Ďakujem, za odpoveď, nebola som si istá tým pohraničím.