Gabika92
18.01.16,12:55
Ahojte. Mám živnosť a uplatňujem si paušálne výdavky. Chcem sa opýtať či je problém ak nakupujem od dodávateľov tovar/materiál/služby na faktúry ale žiadno ich neevidujem len ich fyzicky odkladám. (pri paušálnych výdavkoch mi stačí evidovať len príjmy a odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne). Ďakujem za radu :).
kn-alka
18.01.16,11:57
pri paušálnych výdavkoch NEEVIDUJEŠ výdavky, len odvody do SP a ZP
Gabika92
18.01.16,12:08
A ako je to so skladom? Nič nepredávam ani nevyrábam len upratujem. Musím ho viesť?
veronikasad
18.01.16,12:18
aký máš predmet podnikania ?
Gabika92
18.01.16,12:33
Upratovacie práce.
karakul
18.01.16,12:49
Počas obdobia, v ktorom si podnikateľ uplatňuje výdavky paušálnym spôsobom je podnikateľ povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.

pozri napr. aj tu:
http://ludskourecou.sk/2014/11/pausalne-vydavky-ake-evidencie-k-nim-viest-
pocas-roka/
Gabika92
18.01.16,13:04
Ten článok som čítala a keďže tam píšu:
,,Zásoby = materiál a tovar; zásoby teda evidujú len paušalisti, ktorí čosi vyrábajú alebo predávajú. SZČO, ktorí toho v zásobách naozaj veľa točia, si skôr uplatňujú reálne výdavky prípadne sú aj platiteľmi DPH, predpokladám teda, že obchodníkov a výrobcov s paušálnymi výdavkami nebude veľa (ide najmä o remeselníkov a umelcov),,
tak som si nebola istá či to platí aj pre mňa keďže nič nevyrábam ani nepredávam a uplatňujem paušálne výdavky...