Belo11
18.01.16,16:12
Dobrý deň,

chcem sa spýtať, že nakoľko pracujem u živnostníka tak dostávam na papier len minimálnu mzdu a všetko ostatné bokom. Tak som sa pýtal aktuálneho zamestnávateľa či by bol ochotný mi dvihnúť plat na papieri ale, že áno, ale nemám počítať s nárastom reálneho platu. Tak teraz uvažujem, že keby chcem na papier 600e tak by sa mu dvihli odvody o viac ako 100e ale z tych penazí by som ja neuvidel nič. Nebolo by v tom prípade rozumnejšie radšej si vypýtať ten rozdiel na ruku a na papieri nechať minimálnu mzdu?

Mám 24 rokov pracujem od 20tky, pôžičku si brať nechcem a práveže si sporím a tých aj 100e navyše by mi pomohlo. A z práce nechcem odísť.

Ako by ste to riešili Vy?

Ďakujem a pekný deň.
veronikasad
18.01.16,15:18
Čítal si etiketu porady ?

7. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.
ivka70
18.01.16,17:12
Nasla by som si pracu, kde su ochotni za moju pracu zaplatit legalne to, na co si svoju pracu cenim.
Teraz mozno nevidis dosledky minimalnej mzdy, ale ma to vplyv na PN, podporu v nezamestnanosti a v nepodstatnom rade na pripadny invalidny dochodok a rovnako na dochodok starobny.
Potom bude neskoro lutovat, ze si na taketo obchadzanie zakona pristupil.
expeeert
18.01.16,21:55
Kým sa on dožije starobného dôchodku (ak sa vôbec dožije) tak sa 10 krát zmenia podmienky vyplácania...
ivka70
19.01.16,06:54
To je pravda, ale asi by bolo naivne sa domnievat, ze z minimalnej mzdy bude zrazu vysoky dochodok a naopak.
Belo11
22.01.16,05:21
Ja viem ake to ma dosledky. Viem ze to je obchsdzanie zakona.... Ale bol som na pohovor aj v inej firme a tam detto tak isto vyplacali... A ja to tu vidim tak este 3-4 roky a potom ist niekde inde ak sa nebude dat plna suma na vyplatu...ale teraz to berme v tom kratkodobom horizonte. Tak ako?:)