haslo
18.01.16,18:36
Upravujem podla nových informácii

Dobrý deň, chcem sa informovať. Moj priateľ ma bývalu priateľku s kterou má dieta. Slečna býva na slovensku a my v Brne v ČR. Boli mu vyčíslené alimenty 200 eur mesačne. Tieto platil ale v novembri zaplatil o presne 5 dni neskor. Včera sme zistili náhodou že je na neho podaná exekúcia od 1.12.2015 že nemá uhradené alimenty. Všetko uhradené má ale nemajú doklad za 1 mesiac a to práve 200 eur za december. Pisal na sud ze posiela doklad o zaplatení, že to uhradil. Odpisali mu že v poriadku že navrhovatelka potvrdila platbu a že je všetko uhradené a v poriadku ale že nadalej po nom budu od 1.2.2016 vymahat bezné vyživné a sudne trovy.
Včera sa pozrel na slovenský účet a na nom mu strhli/blokli 3128 eur takže je tam v minuse 3128 eur, ktoré samozrejme nemá pretože mzda mu chodí v ČR na český učet. Evidentne toto je uhrada firme za prácu a činí teda 1500 eur za mesiac. Jako to zastaviť aby to nepokračovalo? Ak budeme nadalej spolupracovat s firmou a platit tak dlh firme bude každý mesiac narastat o 1500 eur a my končíme...Viete mi prosím niekto poradiť?
misoft
18.01.16,17:40
Ja by som skôr povedal, že to nie sú strhnuté peniaze, ale zablokované. Ovšam zaráža ma fakt - pre 200€ zablokovať 3100€ - to je už dosť neprimerané....
Ak dostal nejaké oznámenie o začatí exekúcie - mal podať námietku voči exekúcii... riešilo by sa to súdne a tam by mohol dokazovať, že zaplatil....
haslo
18.01.16,17:46
No práve žiadne oznámenie nemáme, my býváme v ČR a na slovensko mu to poslali k bydlisku rodičov ale tí o ničom nevedia. Pisala mu slečna byvala že ju to mrzí ale ze na neho poslala exekuciu a ze nevedela ze tie poplatky su tolko a že radsej nech sa ozve tam a tam... tak tam volal a poslali mu na mail ze je voči nemu vedene exekucne konanie atd..... Nechápeme prečo blokli 3100 eur keď dnes posielal aj doklad o platbe takže dlh je nula a keď už povodne bol 200 eur...je možné že toto je odmena exekucnej spoločnosti? A je možné že v tomto prípade sa jedná o neoprávnenu exekuciu a nech si tie sudne trovy hradí navrhovatelka a teda ona?
Ona je šialená už par krát bol kvoli neja na sude lebo si vymšla že sa jej vyhráža a tak celkovo sa nudí ....Potrebujeme zistit čo robiť...ake máme právo..
haslo
18.01.16,17:51
Mimochodom toto všetko sme riešili dneska, keby vedel o exekucii tak je to hned vyriešené....žiadny dlh tam není ani nebol od 1.12.2015.
jelalim
18.01.16,17:53
Je to urcite exekucia, za to vyzivne a za to 200eurove obdobie v 12/2015? Osobne tomu neverim, takto rychlo je to velmi tazko zrealizovatelne. Podla mna dlhuje aj niekde inde
haslo
18.01.16,18:01
Žiadne iné dlhy nemá, to viem isto máme to všetko společné...a ani nemá dovod to zatajovať...Otázka znie jedná sa o neopravnenu exekuciu ?
hanelie
18.01.16,20:36
určite to nie je exekúcia za obdobie 12/2015 - časovo to nesedí
draik
18.01.16,22:18
Ak ide o výživné a zaplatil čo i len raz neskoro, tak priateľova ex mohla podať návrh na exekúciu. V prípade výživného exekúcia na bežné výživné bude trvať aj ďalšie mesiace, teda exekútor nebude vymáhať len tento jeden mesiac, ale pravidelne každý mesiac. Povinný by musel dosiahnuť zastavenie exekúcie súdom (preukázať, že riadne plní a zaviazať sa, že plniť bude riadne aj do budúcna).
Mimochodom pri mesačnom výživnom 200 eur je len odmena exekútora 1440 eur.
Consultix
18.01.16,22:22
Ako si sa dopracoval k tej odmene 1440 EUR?
haslo
19.01.16,05:29
Ano je to exekucia od 12/2015. pani so sudu pisala mail ze ma preukazat 200 eur ci zaplatil v 12/2015. On tam ziadny dlh nema. Vsetky platby sme dali dohromady ze su zaplatene. Prostw a jednoducho nam posrala zivot a sudne a neviem ake trovy mame platit my? Nejaka vysinuta zenska pride na sud ze jej chlap dlzi 200 eur ktore su zaplatene a on bude platit 3100 eur naviac? To ako vazne?
haslo
19.01.16,07:40
Ano presne tak. Dlh je nula platil to aj na čas ale vzhladom k tomu že si firma učtuje 1500 eur za mesiac a bezi to od decembra su to dva mesiace...ciže 3000 eur. Táto exekucia pokračuje alimenty musí platit firme ciže nadalej beží a nadalej dlh narastá čo je možné v tomto prípade robit? Viete mi niekto poradit? Ďakujem.
draik
19.01.16,13:34
Pri opakovanom plnení, akým je výživné, sa základ pre výpočet odmeny exekútora počíta z trojročného plnenia (výživného).
draik
19.01.16,13:44
Ak nič nedlží, musí po obdržaní upovedomenia o začatí exekúcie podať námietky. Upovedomenie musí exekútor doručiť do vlastných rúk povinného (Vášho priateľa). Ak by sa mu to nepodarilo na známu adresu povinného v cudzine, môže mu súd ustanoviť opatrovníka. Vzhľadom k lehotám predpokladám, že sa tak ešte nestalo.
V každom prípade komunikujte s exekútorom. Ten však nemôže len tak zrušiť blokáciu.
Odmena 1440 eur sa nepočíta každý mesiac, je to celková odmena exekútora.
Z Vášho popisu vyplýva, že návrh na vykonanie exekúcie bol podaný až po tom, čo bolo omeškané bežné výživné uhradené. To by hralo vo Váš prospech. Inak by nejaké trovy mohli naskočiť, boli by však nižšie, ako je tých 1440 eur.
haslo
19.01.16,14:13
Ďakujem velmi pekne za odpoveď to mi pomohlo.