Kohinor
18.01.16,20:24
Dobry den. Chcem sa spytat na Vas nazor ako je to z fondom pracovneho casu ak pracujem v obchode kde je nerovnomerne rozvrhnuty pracovny cas a pracujem 40hodin tyzdenne. To znamena 40 hodin kazdy tyzden aj ked na dni pondelok-piatok pripada sviatok.
Jedna sa mi konkretne o 25.12. a 1.1. kedy bol obchod zatvoreny a mi sme tym padom nepracovali. Vedenie tvrdi ze si tieto dni musime nadrobit. Ja sa domnievam ze nie. Dakujem za odpovede
ivka70
18.01.16,21:07
Fond pracovneho casu sa pocita aj so sviatkami pripadajucimi na pondelok - piatok. Ak ste v dane sviatky mali pracovat, mali naplanovanu zmenu a nepracovali ste, lebo bol sviatok, mate narok na nahradu mzdy za sviatok. Ak ste pracovat nemali, je to pre vas volny den, taky isty ako iny volny den v tyzdni.
Zmeny mate vtedy naplanovane na ine dni, pocet hodin priemerne za 4 mesiace musi sediet s poctom hodin (aj s tymi sviatkami) rovnomerneho rozlozenia prac.casu.
Kohinor
21.01.16,05:55
Zmeny sme naplanovane nemali lebo bol obchod zatvoreny a tym padom sme si ich ani nemohli naplanovat.
ivka70
21.01.16,07:39
Zamestnavatel je povinny planovat zmeny, takze ten ich naplanovat nejako musel.
Ak obchod zavrel a na sviatky ste ziadne zmeny planovane nemali, nemate narok na nahradu mzdy za sviatok a odpracujete zmeny tak ako ich zamestnavatel naplanoval v ine dni.
V tvojom ponimani: ano, musite ich odpracovat v ine dni (podla planu zmien).