jana32
05.06.06,08:52
Prosím Vás tsretli ste sa niekto s takýmto prípadom? Zamestnanec požiadal o rozviazanie pracovného pomeru dohodou ku 31.8. jeho žiadosti sme hneď vyhoveli ( písomne )- išlo o problémového zamestnanca, takže sme boli radi že odchádza. Našli sme od 1.9. za neho náhradu. Ibaže ráno mi prišiel s písomnou žiadosťou, že žiada o stornovanie vlastnej žiadosti o rozviazanie PP a chce ostať pracovať u nás. Žiadosť o rozviazanie PP si podal sám, takže z môjho pohľadu, zamestnávateľ na toto dodatočné stornovanie vôbec nemusí prihliadať. Prešla som celý ZP, pre istotu sa však pýtam, poznáte niekto nejakú výnimku, ktotrá by nás nútila takéto storno akceptovať? Asi je to bezpredmetná otázka, ale kedže ide o zamestnanca ktorý sa sústavne vyhráža súdmi a vláčením v médiách, tak už nie som si ničím istá.
Ďakujem.
DanielaSL
05.06.06,07:08
Dohoda je obojstranný akt , takže ak on chcel ukončiť PP a firma súhlasila, vôbec sa s tým už nemusíte zaťažovať a jeho stornovanie dohody akceptovať.
jana32
05.06.06,11:42
Ďakujem, už som z neho taká vystresovaná, že neverím sama sebe. Prajem všetkým pekný deń a čím menej takýchto zamestnancov.