valička
05.06.06,09:10
Starší zamestnanec t.j. 53 - ročný má pomerne nízky základný plat
8 000,-. Pokiľ by si chcel na sociálke zvýšiť vymeriavací základ
opatí sa mu prihlásiť ako dobrovoľne dôchodková poistená osoba?
Ak bude platiť z min VZ spočítajú sa tieto dve sumy (8000+6900= 14 900)?
Bude sa mu dôchodok vypočítavať z tejto sumy?
Počula som,že je to nie pravda. Sociálka potom dobre zarába na ľudoch a nič im vlastne nedá.
Má niekto s tým skúsenosť? Prosím je to súrne.
ekopo
05.06.06,07:17
Ja osobne by som do Soc.poisťovne nič naviac nedával, radšej by som sa poobzeral po nejakej DDP, alebo by som si otvoril osobný účet v banke a pravidelne by som si tam mesačne posielal nejaký obnos. Keby to bola tisícka, tak za 9 rokov, by som tam mal bez úrokov 108.000,- Nie je to veľa, ale keď beriem do úvahy priemernú dĺžku života na Slovensku......
sgm
05.06.06,07:20
Keď ale ani tá DDP nie je žiadna výhra... Ale keď už niekam odkladať peniažky, tak radšej na sporivé poistenie ako do SP...
Fany
05.06.06,07:43
A ak si platí minimálne poistné do SP, aký vlastne bude mat dôchodok. Je určený nejaký minimálny dôchodok, ktorý musí zarábajúci človek dostať? Keby som si napr. posledných 20 rokov pred dôchodkom platila minimum (teraz 2288,-) ako SZČO, aký by som mala teraz dôchodok? Oplatí sa mi vôbec naháňať sa za nejakým vyšším zárobkom, alebo si ozaj radšej niekde bokom ešte niečo odkladať?
Viera123
05.06.06,08:24
Radšej odkladat (samozrejme efektívne), pretože inak si v milosti, či nemilosti štátu a ich úradníkov, ktorí sú v tom-ktorom období pri moci..