maped
19.01.16,11:49
Poprosím o poradenie.
Mám doklad z ERP v hodnote 1186€ pre platiteľa dph PÚ a k tomu je vystavený dodací list so všetkými náležitosťami.
Doklad z ERP zaúčtujem do pokladne a smeruje mi v KV do B3?
Ďakujem pekne.

Dopĺňam: na doklade z ERP nie je napísané úhrada DL je to tržbový doklad o nákupe (s rozpisom dph) a k tomu bol dodatočne vystavený DL.
JAJA11
19.01.16,12:46
Podľa § 74 ods. 3 písm. b) zákona o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov (ďalej „zákon o DPH“) sa od 1.1.2013 za zjednodušenú faktúru považuje aj doklad vyhotovený ERP/VRP, ktorá spĺňa požiadavky ustanovené zákonom o ERP, ak cena tovaru alebo služby vrátane dane uhradená v hotovosti nie je viac ako 1000 eur alebo uhradená inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť nie je viac ako 1 600 eur, pričom tento doklad nemusí obsahovať údaje podľa ods. 1 písm. b) a jednotkovú cenu podľa ods. 1 písm. g) § 74 zákona o DPH.

(stránky finančnej správy)

http://www.porada.sk/t272157-blok-z-erp-nad-1000-eur-co-s-tym-robit.html

niečo je aj v tejto téme
Dáša_
19.01.16,13:21
podľa mňa nemáš doklad, ktorý by splňal náležitosti zákona o DPH, nemôžeš odpočítať DPH
Jarka
19.01.16,13:31
Treba požiadať dodávateľa o vystavenie k uvedenému dokladu z ERP, riadny daňový doklad faktúru, na požiadanie je povinný tak urobiť.