andreaS
05.06.06,09:13
Zdravim vsetkych poradakov,

V piatok podvecer 02.06.2006 sa v Žiline na sidlisku Hliny pri internatoch stratila civava. Je dlhosrsta, bielo ciernej farby a ma vrodenu vadu - ma maly spodny pysk, preto ma jazyk stale vonku. Pocuva na meno Cezar, alebo familiarne brďo. My sme sa to dozvedeli az v sobotu vecer ze sa stratil, hladali sme tri hodiny, a az potom nam povedali ze sa to stalo pred 24hodinami!!! Ten kto ho vencil ho mal aj na voditku a nam je zahadou ako mu mohol s voditkom ujst 2kg pes. Nema ani znamku, tetovanie ani cip. Psik je svagrinin a ta je uz zufala, pretoze sa to dozvedeli po navrate z dovolenky.

Skusame vsetky moznosti, tak prosim ak by si niekto so zilincanov vsimol pobehujucu civavu, tak nech da sem vediet.

Dakujem.
andreaS
06.06.06,06:03
Bohuzial sa civavka nasla... bohuzial preto, lebo ju zrazilo auto. Chudatko psik. Dakujem vsetkym ktori si tento prispevok aspon precitali.
ZuzanaA
06.06.06,06:08
Adi, je mi to veľmi ľúto. Chuderka maličká...:mee: Čo to boli za ľudia, čo ju mali venčiť počas dovolenky??
andreaS
06.06.06,06:18
Ahoj zuzi,

obycajne ho dava krsnej, ktora byva o dve chalupy dalej ale na poslednu chvilu dala psika nevlastnej dcere. Ako sme sa dozvedeli, tu to bavilo polhodinu a hned odlifrovala psika svojim starym rodicom. Tych psik ani moc nepozna, bol s nimi tak 2x a to boli oni u neho na navsteve. Takze bol s cudzimi ludmi v cudzom prostredi. A v piatok podvecer ze usiel. Toho to ani nezaujimalo kde, nepamatal si kam usiel. A majitelom to oznamil o den neskor. keby nam to dal vediet skor, tak by sme ho este v ten den urcite nasli. No hladali sme ho v sobotu do polnoci, v nedelu rano sme sa tam isli prejst aj s nasim peskom, lebo na neho civavak reagoval aj ked bol v baraku. Takze keby ho ktosi v tom okkoli vzal domov, tak by ho bolo pocut ako steka. Vcera rozvesali letaky a na tie sa ozvali ludia z utulku, ze takeho psika nasli zrazeneho /dokonca blizko nas/ a dali ho vedla cesty do travy aby ho uplne nerozmliazdilo. Tak ho boli zobrat a pochovali ho. Mna zas mrzelo, ze v tej casti sme vobec nehladali, vycitala som si to, ale moj priatel mi povedal, ze to vyzeralo byt uz dlhsie zrazene. Ale aj tak mi je to luto. Tak som vcera toho svojho peska stale mojkala... neviem, co by to urobilo so mnou, keby mi zrazilo peska.. to je uz lepsia predstava ze si ho ktosi vzal. Ach jaj.. .chuda svagrina
willma
06.06.06,06:22
Od tých zodpovedných venčiteľov by som asi vymáhala náhradu škody, aj keď citová ujma je asi o inom. Je mi toho hafkáča ľúto, sama som prišla o dvoch aj keď z dôvodu chorôb.
ZuzanaA
06.06.06,06:34
No Adi, tak to veru tvojej švagrinej nezávidím. Tiež mi môjho prvého psíka zrazilo auto...viem aký je to žiaľ. A k tým ľuďom, čo im ušiel, to sa ani neda vyjadriť....Zrejme nemajú žiadny vzťah ku psom. Tak držím palce, nech sa s tým dáko vysporiada a nezabudni, najlepším riešením je nový psík.
andreaS
06.06.06,06:44
S tymi ludmi to nedoriesi. Ja mam ten nazor, ze si za to moze sama. Mala ho dat ku krsnej ako obycajne, alebo potom ku nam. Ti nasi peskovia sa dokonale neznasaju, ale naucili sa respektovat a zle je iba pri jedle. No v najhorsom by sme krpca zavreli osobitne do spalne ked by sme boli v praci.

No a obavam sa toho, ze si zadovazi noveho psika. Pretoze tohto kupila prveho, teda dostala. No a cez pracovny tyzden je mimo bydliska a vtedy da psa ku mame. Kolkokrat aj cez vikend, a ked potrebujem dat ja peska ku svokrusi, tak uz nie je nadsena ked ma dvoch. a ja jej ho davam tak 2-3x do roka. A ked teraz kupi noveho, kto ho bude ucit von, ked je cez tyzden panicka prec? A to este dostala druheho, ktoreho ma vonku v chalupe a tiez ked je prec tak sa o neho staraju druhi... takze myslim si, ze pre nu dalsi psik nie je vhodny.

Ja sa priznam, ked som kupila mojho americana, tak som bola s nim cely jeden mesiac doma. za tuto dobu sa naucil pytat von a to mal 3 mesiace! Dokonca sme nemali ziadny problem s knucanim a plakanim za mamkou ci surodencami. Od prveho dna bez problemu.
ZuzanaA
06.06.06,07:00
Takže vlastne tá tvoja švagriná zas nie je až taký úplný blázon do psov, ako my dve napr. :D Keď je to tak ako píšeš, asi by fakt ďalšieho psa nemala mať. Vlastne ma aj napadlo, že prečo si jej ho nezobrala ty ale nechcela som zbytočne rýpať, veď už to aj tak na veci nič nezmení...Tak si len pekne dávaj pozor na toho svojho :o
andreaS
06.06.06,07:06
Ona je blazon do psov, ale len aby ich mala. dalsia starostlivost nula bodov. Jasne, toto bol milacik, ale nestarala sa o neho az tak ako my :) Kolkokrat sa na mna pozerali ako na idiota ked som povedala, ze si nezelam aby ten moj dostaval kosti... Bolo to u nej len dobre, mam psa, dostane jest.. ale nie tak ako klasicky psickar. Aj ked som mojmu kupila sampon a kondicioner a dozvedeli sa tu sumu.... hned som bola zas ten idiot... Psickar to pochopi.. toto je debata na xy hodin... Len fakt dufam, ze si nekupi dalsieho lebo ho da na starost zas len mame. Mama je pre istotu cez tyzden sama, takze by mala spolocnost, ale vychovavat stena, si myslim je nad jej sily. Mala operacie a nechce sa jej tak casto chodit von...
Eulalia
06.06.06,14:38
Je mi ľúto každého zvieratka, ktoré skončí pod kolesami auta. Mala som fenku 14 rokov a museli sme ísť na tú poslednú injekciu, lebo už trpela. Niekoľko rokov som sa toho vopred hrozila, ako to znesiem, keď mi odíde, aj som si ju oplakala aj vlastnoručne pochovala, ale aspoň som vedela, že jednoducho prišiel jej čas. Kto má psíka ako rodinu, vie, ako to bolí, keď musí odísť. Ja len dúfam, že môj miláčik je v psom nebíčku, zaslúži si to za všetku tu lásku, čo mi dávala po celý svoj život.
Pod kolesami auta je to zbytočne predčasne.
Marianna01
06.06.06,15:44
Ja som mala čivavu takmer 11 rokov, keď som o ňu prišla. Bolo to tak pred 8-9 rokmi - roztrhal mi ju na ulici policajný! vlčiak. Do dnešného dňa mi je strašne smutno za tým psíkom, vyrástli sme spolu, bol strašne rozumný, múdry, citlivý, milý, prítulný, veselý - boli sme tí najlepší priatelia. Je taká pesnička od Kamelotu - Múj věrňák a já. To sme presne boli.
Potom som si kúpila iného psíka, ktorý však bol veľmi veľký (americký briard), a v podmienkach, aké som mu bola schopná ponúknuť a dať, nebol najšťastnejší, aj keď sme sa ľúbili, tak som mu vybavila miesto pri pasení oviec... :) Je mu tam lepšie.
Ale nahradiť moju Lady nemohol. Aj keď za to nemohol.