jashad
19.01.16,12:17
Prechádzam zo SZČO na sro a potrebujem poradiť.
Najprv založím sro, až potom budem rušiť SZČO a niesom a ani nebudem platca DPH
1-nemám majetok ako taký, len tovar ako ho najlepšie previesť na sro. darom alebo predajom a ako k tomu potom budem pristupovať co sa týka daní. príjem výdaj.
2- chodil som predávať na akcie a ako SZČO som nemal problém zobrať na pomoc manželku, ako by to bolo teraz. bude v tom hrať rolu ak by bola alebo nebola spoločníčka či ďalšia konateľka
3- Ak budem predávať v obchode stačí aby som bol konateľ, alebo sa musím zamestnať.
4.- predávam aj tovar na komis od nepodnikatelov, ako prevod zmlúv na novu sro.
5- je možne náklady na založenie sro odpísať ako výdaj?
6- som z Dobrej Vody pri Trnave a hľadám účtovnícku alebo účtovníka Ktorý by mi vedel radiť hlavne mailom a casť agendy by som si spracovával sám. Smer PN alebo TT

Vopred ďakujem za každú pomoc.

7. este mám otázku ako z peniazmi Tržbou na účte či v hotovosti. Ako szčo môžem disponovať z peniazmi prakticky ako potrebujem. Ako sa dostať k peniazom z tržby ako sro?
KloferHladny
19.01.16,20:00
1. Tovar predaj, SZCO z toho bude mať príjem. Ale kedy ten príjem dosiahne je na tebe
2. ak manželku zamestnáš = pridáš si réžiu (mzdy, evidencie, odvody ...), ale máš ošetrené výdavky a prípadné kontroly inšpektorátu. Ak ju nezamestnáš, hrozí pokuta z inšpektorátu (v prípade kontroly). Ak bude konateľkou nepoberajúcou príjem, potom to máš bez ďalších nákladov a pokút .... rozhodni sám
3. Stačí konateľ
4. Dohoda o ukončení starej zmluvy a uzatvorenie novej resp dohoda o prevod práv a povinností vyplývajúcich zo zmluvy zo starej SZČO na s.r.o.
5. áno
6. nie