Gong
05.06.06,09:21
Ak sa skončila dohoda o brig.práci študenta - táto skutočnosť sa musí do 8 dní nahlásiť na sociálke? Platil úrazové poistenie do sociálky zo sumy 3000Sk
Ď.
gong
Tweety
05.06.06,07:25
Ak sa skončila dohoda o brig.práci študenta - táto skutočnosť sa musí do 8 dní nahlásiť na sociálke? Platil úrazové poistenie do sociálky zo sumy 3000Sk
Ď.
gong Každú zmenu treba nahlásiť, tak aj dohodára. V tomto prípade cez RLFO odhlášku z poistenia.
KvetkaK
05.06.06,07:27
Nie do 8 dni, ty to dokonca musis nahlasit den pred skoncenim dohody.
Tweety
05.06.06,07:28
Nie do 8 dni, ty to dokonca musis nahlasit den pred skoncenim dohody.
Nie, ukončenie až po ukončení. Vopred iba začiatok poistenia.
KvetkaK
05.06.06,07:30
Urcite? Ja som niekedy citala na stranke socialnej poistovne ze aj ukoncenie dohody vopred.
actsro
05.06.06,07:48
Ak sa skončila dohoda o brig.práci študenta - táto skutočnosť sa musí do 8 dní nahlásiť na sociálke? Platil úrazové poistenie do sociálky zo sumy 3000Sk
Ď.
gong
pozrite si info priamo na stranke soc.poistovne "www.socpoist.sk"

Povinnosti zamestnavatela - za úrazové poistenie
oznámiť písomne pobočke pracovný úraz, ktorý si vyžiadal lekárske ošetrenie alebo dočasnú pracovnú neschopnosť, najneskôr do troch dní odo dňa, keď sa o tomto pracovnom úraze dozvedel
predkladať pobočke záznam o pracovnom úraze, ktorý podlieha evidencii a registrácii podľa § 8a ods. 1 písm. r) zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 330/1996 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci v znení neskorších predpisov najneskôr do ôsmich dní odo dňa, keď sa o tomto pracovnom úraze dozvedel, a výsledky vyšetrovania pracovných úrazov a hlásenia o zistení chorôb z povolania do ôsmich dní od ich doručenia.
Ingrid G.
05.06.06,07:57
pozrite si info priamo na stranke soc.poistovne "www.socpoist.sk"

Povinnosti zamestnavatela - za úrazové poistenie
oznámiť písomne pobočke pracovný úraz, ktorý si vyžiadal lekárske ošetrenie alebo dočasnú pracovnú neschopnosť, najneskôr do troch dní odo dňa, keď sa o tomto pracovnom úraze dozvedel
predkladať pobočke záznam o pracovnom úraze, ktorý podlieha evidencii a registrácii podľa § 8a ods. 1 písm. r) zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 330/1996 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci v znení neskorších predpisov najneskôr do ôsmich dní odo dňa, keď sa o tomto pracovnom úraze dozvedel, a výsledky vyšetrovania pracovných úrazov a hlásenia o zistení chorôb z povolania do ôsmich dní od ich doručenia.

To je troška o inom. Z otázky som pochopila, že tu nejde o nahlásenie úrazu, ale o odhlásenie dohodára. Dohodár sa prihlasuje do SP pred nástupom a odhlasuje po ukončení práce. Tweety má pravdu.
Gong
05.06.06,07:59
Takže ak som správne pochopila zrušenie dohody - moja povinnosť je do 8 dní ohlásiť poisťovni.
A čo na daňovom úrade?
Tweety
05.06.06,08:01
Takže ak som správne pochopila zrušenie dohody - moja povinnosť je do 8 dní ohlásiť poisťovni.
A čo na daňovom úrade?
SPrávne, DÚ nič.
Ingrid G.
05.06.06,08:03
Takže ak som správne pochopila zrušenie dohody - moja povinnosť je do 8 dní ohlásiť poisťovni.
A čo na daňovom úrade?

Nie, ukončenie dohody sa SP hlási hneď, nie je tam 8-dňová lehota.
Na DÚ sa posiela oznámenie, ak bola uplatnená zrážková daň a termín je do 15. dňa nasledujúceho mesiaca. Ak ste použili preddavkovú daň, táto sa oznamuje na prehľade, ktorý sa odovzdáva do 30 dní po ukončení štvrťroku.
katkaj
05.06.06,08:04
Takže ak som správne pochopila zrušenie dohody - moja povinnosť je do 8 dní ohlásiť poisťovni.
A čo na daňovom úrade?

Len upresním že zo sociálnej poisťovne odhlasuješ zamestnanca prípadne dohodára najneskôr v deň nasledujúci po skončení PP.
KvetkaK
05.06.06,08:05
Takže ak som správne pochopila zrušenie dohody - moja povinnosť je do 8 dní ohlásiť poisťovni.
A čo na daňovom úrade?

Na daňovom úrade sa nemusi nic nahlasovat. Dotycnu osobu treba uviest len potom v rocnom hlaseni o zrazenych preddavkoch......
Ingrid G.
05.06.06,08:14
Na daňovom úrade sa nemusi nic nahlasovat. Dotycnu osobu treba uviest len potom v rocnom hlaseni o zrazenych preddavkoch......

Ak mala uplatnenú zrážkovú daň, dovolím si poopraviť, že sa táto osoba nebude uvádzať v kvartálnom prehľade ani v ročnom hlásení o zrazených preddavkoch.