MiťoBB
19.01.16,12:27
Stala sa mi dopravná nehoda, mimo obce som išiel rýchlosťou 50km/h keďže na ceste bol čistý ľad, troška posypané štrkom. Dostal som šmyk, narazil som do svahu, a prevrátil som sa. Privolaný policajt mi dal blokovú pokutu 50€ a odôvodnil to neprispôsobením jazdy stavu a povahe vozovky. Prečo mi dal pokutu, keď som nespôsobil nikomu žiadnu škodu, len sebe. Jazdu som stavu a povahe vozovky prispôsobil. Nebol som si vedomý žiadneho priestupku. Policajt si to ale nedal vyhovoriť.. Vie mi nieto poradiť ?
JAJA11
19.01.16,11:31
policajti bežne dávajú pokutu účastníkom nehody.... ak nie je škoda veľká a nie je potrebné robiť zápis o nehode pre poisťovňu a nie sú zranení, je lepšie ich nevolať.....
buchač
19.01.16,11:48
Privolaný policajt mi dal blokovú pokutu 50€ a odôvodnil to neprispôsobením jazdy stavu a povahe vozovky. Prečo mi dal pokutu, keď som nespôsobil nikomu žiadnu škodu, len sebe.

§ 16 Rýchlosť jazdy
ods. 1
1. Neprispôsobenie rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať - 50 €

2. Neprispôsobenie rýchlosti jazdy, následkom čoho prejde vozidlo do protismernej časti vozovky na neprehľadnom alebo inak nebezpečnom mieste a dôjde k dopravnej nehode - predložiť

Aktuálny sadzobník pokút - účinný od 1.7.2014
http://www.google.sk/url?url=http://www.minv.sk/%3Fpolicia%26subor%3D200957&rct=j&q=&esrc=s&sa=U&ved=0ahUKEwj_1NeS87XKAhUCw3IKHVg7Cj0QFggZMAE&usg=AFQjCNGw7Ug2dDzJofOjXUB6L3PZsPKSbw
ivka70
19.01.16,11:49
Musel ti ju dat, lebo si nehodu sposobil - neprisposobenim jazdy stavu a povahe vozovky. akonahle je privolana policia, tak ten, kto nehodu sposobil, blokovu pokutu dostane.
draik
19.01.16,14:03
Jazdu ste zjavne neprispôsobili, keďže ste havarovali. Na to, aby vozovka nebola zjazdná a teda ste sa vyvinili, by napríklad musela byť zrazu čisté sklo, čo by navyše ani nešlo predpokladať. Preukázanie takejto skutočnosti je mimoriadne obtiažne.
willma
19.01.16,15:05
veru obtiažne a nepomôže ani to, že policajt sa pri vystúpení z auta len tak tak udrží na nohách a stojace autá sa šmýkajú samé od seba na miernom svahu.
jslancik
19.01.16,16:02
si ešte mladý, keď dávaš také otázky. nabudúce sa už nebudeš diviť. Mimochodom, stalo sa mi dakedy to isté. A samozrejme, že som dostal pokutu. Keď voláš policajtov, je jasné, že niekto dostane pokutu. A keďže okrem teba nebol iný účastník, tak...
misoft
19.01.16,17:23
Ak si volal policajtov - tí to zhodnotili podľa stavu - klzko a ty na streche - teda neprispôsobenie rýchlosti.
Avšak - nemusel si platiť, mohol si riskovať odobratie VP a riešenie v priestupkovom konaní. Tam by ONI museli už dokazovať, v akom stave bola vozovka. Ty ak by si si stav vozovky odfotil (a ešte ak by si odfotil policajta, ak sa skydal na tej ceste) a predložil ako dôkaz, to že vozovka bola neupravená (povinnosť správcu komunikácie udržiavať vozovky zjazdné) - možno by ani pokuta nebola.
Ale zaplatením blokovej pokuty si de facto i de jure potvrdil rozhodnutie policajtov a prijal sankciu - uznal si vinu a priestupok.

Teď je pozdě bycha honit.... inak... zaplatil si a hotovo, opravný prostriedok neexistuje....