stanka613
05.06.06,09:30
ako fo som dala do prenajmu pozemok na dobu určitu ale dotycna osoba neplatý nájm , mozem mu napisat zručenie nájomnej zlmuvy z dovodu neplatenia nájmu a ako by som to mala napisat pomozne dakujem
Fany
05.06.06,07:48
Samozrejme, že môžeš. Veď už v samotnej zmluve si mala mať ošetrený takýto prípad. V každom prípade výpoveď môžeš dať. Ja by som uviedla v liste dve veci:
1. vyzvala by som na doplatenie nájomného, dala tam presný termín, dokedy má nájomca nájomné doplatiť, inak to môžeš riešiť aj súdnou cestou.
2. ak k uvedenému dátumu nedoplatí, dávaš mu okamžitú výpoveď s následným zákazom vstupu na pozemok. A potom samozrejme nasleduje súd na vymáhanie nájomného.
K tomuto všetkému ale budeš potrebovať nájomnú zmluvu a všetko vlastne záleží aj od toho, či vôbec bola spísaná a ak áno, čo v nej vlastne bolo zakotvené.
bv_alexandra
05.06.06,20:03
ako fo som dala do prenajmu pozemok na dobu určitu ale dotycna osoba neplatý nájm , mozem mu napisat zručenie nájomnej zlmuvy z dovodu neplatenia nájmu a ako by som to mala napisat pomozne dakujem
Samozrejme že môžeš. Treba pozrieť v zmluve podmienky vypovede či tam nie je nejaká výpovedná lehota.


nájomca
Jožko



Vec
Výpoved z nájmu

V zmysle zmluvy o nájme článok .... vám dávam výpoveď z nájmu ku dňu ................ z dôvodu neplatenie zmluvne dohodnutého nájomného.
Zároven žiadam o uhradenie nájomného za obdobie............... do .............pracovných dní odo dňa doručenia výpovede.
S pozdravom