Frederika Mišenkova
19.01.16,17:13
Vlastníme s priateľom auto Škoda Rapid 1,2 TSI. Po roku sa začali na aute objavovať závady. Do kufrových dveri zateká voda pri daždi, ktorá prí otvorení kufrových dverí vyteká cez tapacir. Motor je čím ďalej tím hlučnejší. Pri normálnej jazde začína cukať a tak isto pri jazde 50 km/h v meste spotreba koliše aj od 10- 30 l /100 km.
Za auto je potrebné vyplatiť ešte jednu splátku. Chcem sa spýtať má niekto s týmto skúsenosti? Dopočuli sme sa, že tieto auta sú kazíve, aj že po niejakom čase na nich preskakuju rozvody a celkovo sa kazia. Vedeli by ste nám niekto poradiť? Reklamácia, alebo radšej predať auto čím skor? Alebo niekto ma skusenosti s vracaním vozidla do predajne? Ďakujeme vopred za odpovede.
jelalim
19.01.16,16:27
Zatekanie reklamovat ak to je este v zaruke, podla mna je na vymenu tesnenie okolo kufra.

Spotreba 10-30litrov v meste v premavke je uplne normalna.

Hlucnejsi motor moze byt aj ciste subjektivny pocit, vsetko na tomto aute je skontrolovatelne pripadne aj odmeratelne, treba to dat niekomu kto tomu rozumie.

Nie je auto mozne vratit z dovodu, ze ste sa dopoculi, ze tieto auta su kazive.

Sam som nestastny, co to automobilky dnes ponukaju, tieto maloobjemove benzinaky TSI podla mna toho moc nevydrzia bez dodatocnych obrovskych investicii.
misoft
19.01.16,16:59
K tej spotrebe: 10L mesto - to by som bral..ale 30L mesto? Veď to nie je nákladiak, nedajbože BVPčko....
dmc
19.01.16,17:14
nieje spotreba ako spotreba...pokial tazatel myslel ze mu ukazuje "momentalnu" (nie premernu) spotrebu v meste aj 30 L tak to je uplne bezne...Ked sa pohnem aj s mojou Toyotou v tejto zime a budem jazdit od krizovatky po po krizovatku ..plyn brzda...ukaze mi pocitac pri akceleracii kludne 30 L (aj viac). pricom priemerku mam v meste 6,8
misoft
19.01.16,17:18
Pravda - nespomínal.... ak ukazuje okamžitú na kompjútri v tragači - je to možné, ale ak počítal priemer - to je nonsense.
vlado 33
19.01.16,17:18
Ja nepoznám kazivé auta. Poznám iba novinky na trhu, ktoré potrebujú vychytať muchy. Zateká voda? bežný problém, reklamácia v servise. 1,2 TSI, dúfam, že 77kw. Sa ti nezdá, že nie je tak surový? že je živší ako predtým? Je hlučnejší, lebo sa prispôsobili všetky pracujúce časti motora a prevodovky, ale reklamuj. Rozvody? si ma teda nasral, reklamuj. Ty to auto nechceš a chceš sa ho zbaviť. To predaj a kúp si iné, jednoduchá predpoveď. Nezabudni mi dať mínus.
vlado 33
19.01.16,17:20
Ma nastavenú okamžitú spotrebu na palubnom počítači.
misoft
19.01.16,17:25
Keď okamžitá - to je iné kafé.... a najmä studený motor.....
Frederika Mišenkova
19.01.16,20:42
@Vlado 33 ako to myslite nastavenu okamžitú spotrebu? Myslite Aktualnu?
misoft
19.01.16,21:42
Aktuálna = v tom momente, kedy sa na to pozeráš.... ak máš carcomputer - musíš si v ňom nastaviť priemernú spotrebu. Aby si porozumel - 1 minútu je napr. spotreba 15L, o ďalšiu minútu je to len 5L, o ďalšiu je to 7L - ak by si mal nastavené Aktuálna - skákali by ti číslice 15-5-7......
Ale priemer spočíta tieto hodnoty a delí počtom meraní... teda 15+5+7= 27L/3min = 9L priemerná spotreba..... Pochopil si princíp?
bjuty smis
20.01.16,10:02
auto ti naspäť určite nevezmú ani náhodou

zatekanie reklamuj a auto ked už nechceš, čím skôr predaj...každým mesiacom stráca cenu....