ErikaVac
19.01.16,19:45
Dobrý deň. Dal som si vypracovať znalecký posudok na rodinný dom, ktorý je v podielovom spoluvlastníctve. Ja vlastním päť osmín a tri sestry, každá po jednej osmine. Pozemok pod domom a a okolo domu je v mojom vlastníctve. Znalec, ktorý mi robil znalecký posudok nedal do posudku vodovodnú, kanalizačnú, elektrickú a plynovú prípojku. Chcem sa spýtať či postupoval správne.
buchač
19.01.16,18:56
Nie - nepostupoval, nakoľko :


Aký je postup ohodnotenia a čo je k ohodnoteniu potrebné?
.....
....
Na obhliadke znalec zameria nehnuteľnosť s príslušenstvom (oplotenie, prípojky inžinierskych sietí,..) a vyhotoví technický popis nehnuteľnosti.

http://www.znaleckyposudok.eu/index.files/Page465.htm
profesional
20.01.16,21:01
O postupe znalca rozhoduje zásadne a vỷhradne iba znalec. Na postup znalca sa nemožno ani len sťažovať. Ak s výsledkami posudku nesúhlasíš, neostáva ti iné, len si dať na svoje náklady vypracovať ďalší posudok.
ErikaVac
23.01.16,11:08
Práveže ja nemám výhrady voči posudku, ktorý vypracoval znalec, S výsledkami nie sú spokojné sestry, ktoré majú podiel na nehnuteľnosti a chcú aby som ich vyplatila. Tvrdia, že hodnota domu je podhodnotená. Preto som položila túto otázku.
ivka70
23.01.16,12:12
Tak nech si sestry daju vypracovat vlastny posudok.
Asi nedal pripojky do posudku domu, lebo ocenoval len dom, nie pozemok okolo neho.
Ale znalca sa mozete spytat, preco?
ErikaVac
23.01.16,19:43
Sestry si dali vypracovať posudok inému znalcovi, ktorý do hodnoty domu zarátal aj prípojky a čo je pre mňa nepochopiteľné, hodnotu domu navýšil o viac ako 100%.
buchač
23.01.16,20:07
Hm...
Tie prípojky sú zo zlata... :rolleyes:
ErikaVac
25.01.16,12:31
Vyzerá to tak podľa posudku :D
arizona
25.01.16,13:53
o 100% ????...pripojky su draha zalezitost,ale ze by mali cenu ako dom? To je prehnane. Ak je dom v zastavenej oblasti, tak pripojky nemusia vyjst draho,ale ak je dom niekde na samote a museli sa tahat z dialky, mohlo to sumu navysit.
ErikaVac
26.01.16,06:55
Dom je v zastavanej oblasti.