kill27
19.01.16,20:55
Zdravím, podpísal som pracovnú zmluvu dňa 19.10. 2015 platí výpoveď v skúšobnej dobe podaná 19.1.2016 alebo je to už deň po termíne? Keďže počítanie času je v občianskom zákonníku definované takto:

Koniec lehoty určenej podľa týždňov, mesiacov alebo rokov pripadá na deň, ktorý sa pomenovaním alebo číslom zhoduje s dňom, na ktorý pripadá udalosť, od ktorej sa lehota začína.

Tak by mala platiť?
Tweety
19.01.16,19:56
Máš mesačnú SD? Ak áno, práve včera skončila. PS, v SD nedávame výpoved, PP môže skončiť kedykoľvek.
mzdarka renca
19.01.16,20:49
Pracovnoprávne vzťahy sa riadia Zákonníkom práce, čiže aj počítanie lehôt do tohoto spadá.
Je otázne, akú si mal dohodnutú v PZ skúšobnú dobu, či 3 mesiace, alebo v konkrétny dátum, čiže 18.1.2016
V prípade, ak na 3 mesiace a počas tejto doby si mal prekážku v práci z tvojej strany, tak skúšobná doba sa o tieto prekážky v práci (dni) predlžuje.
Z uvedeného by vyplynulo, že teoreticky by si aj dnešným dňom mohol skončiť PP v skúšobnej dobe.
Doplň info.

Citujem zo Zákonníka práce:

§ 45
Skúšobná doba


(1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace, a u vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu a vedúceho zamestnanca, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti tohto vedúceho zamestnanca, je najviac šesť mesiacov. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.

(2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.

(3) Skúšobná doba sa musí dohodnúť písomne, inak je neplatná.

(4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.
kill27
19.01.16,21:25
V zmluve je uvedená skúšobná doba 3 mesiace, nie konkrétny dátum. Nikde v Zákonníku práce som nenašiel to počítanie, ale pokiaľ sa to ráta na mesiace (nie dni), tak by malo platiť to čo som napísal vyššie a teda:

Koniec lehoty určenej podľa týždňov, mesiacov alebo rokov pripadá na deň, ktorý sa pomenovaním alebo číslom zhoduje s dňom, na ktorý pripadá udalosť, od ktorej sa lehota začína.

tj. 19-19.

Tak isto mi dáva za pravdu aj tento článok, konkrétne odsek 9.
http://www.ulclegal.com/sk/bulletin-pro-bono/podnikatelia/5221-skusobna-doba-v-pracovnom-prave
mzdarka renca
19.01.16,21:35
misoft
19.01.16,21:44
@kill27 - aby si porozumel 19-teho = 0-tý deň 20-teho = 1. deň............
ivka70
20.01.16,02:45
Skusobna doba, ktora zacala 19.10. konci 18.1.
19.1. je uz prvy den po SD, v ten den uz ukoncit PP v SD nemozes (ak SD nebola predlzena pre prekazky v praci na strane zamestnanca - napr. pre PN)
kn-alka
20.01.16,06:02
nie 19-19, ale 19-18 .... 19-teho je už 1 deň po lehote